אורלי יחזקאל במסגרת מדליקי משואות חדרה (צילום: דוברות עיריית חדרה)

ניצנים ראשונים לקראת הבחירות המקומיות? מספר גורמים עורכים בימים אלה בדיקות שונות, על מנת להחליט האם לרוץ לראשות עיריית חדרה בבחירות הקרובות שיערכו ב-30.10.18.

בין השמות שהועלו נמצא חבר המועצה המכהן יניב דרי. דרי כזכור, נבחר מטעם סיעת "יחד למען חדרה" של טל אליהו. הוא החל בקואליציה והחזיק מספר תיקים כחבר מועצה. בשנה האחרונה התגלעו בינו לבין ראש העיר המכהן צביקה גנדלמן חילוקי דיעות משמעותיים – והוא עבר לקואליציה.

בנוסף, נלקחו ממנו תחומי אחריותו והוא אף פוטר מהמשך השתתפות הנהלת העיר. דרי טען לבעיות קשות בהתנהלות העירייה וראש העיר וטוען כי בעקבות חשיפותיו – הודח מהמשך פעילותו במועצה.

חבר המועצה יניב דרי. צילום: איתמר רותם

תושבים רבים מפצירים בדרי כי יתמודד על תפקיד ראש העיר. גם ברשתות החברתיות החלו לקרוא לו לעשות מהלך ולהתמודד – כבר לאחר קדנציה אחת בפוליטיקה המקומית. דרי מסר בתגובה: "כשיהיה מה להצהיר – אצהיר".

אדם נוסף שעשוי להודיע בקרוב על התמודדות היא אורלי יחזקאל, אשת ליכוד, תושבת גבעת אולגה, העוסקת במגוון תחומים בשנים האחרונות בין היתר מנכ״לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל והמשרד לשיתוף פעולה אזורי, ראש מטה שר הבריאות, ראש מטה משרד הקליטה , המשרד לביטחון פנים , משרד לעניני ירושלים ועוד , דירקטורית, כהנה בועדה קרואה ועוד.

היא נחשבת מקורבת מאוד לפוליטיקאים בליכוד ברמת הארצית וכן מקושרת במגזר המקומי. שנים ליוותה את ראש עיריית אור עקיבא כיום- יעקב אדרי והייתה בקשרים טובים גם עם חיים אביטן, ראש העיר חדרה לשעבר.

יחזקאלי טרם הודיעה כי תתמודד אך בימים אלה היא עורכת פגישות שונות לבדיקת היתכנות המהלך. יחזקאל מסרה: "מזה שנים רבות אני פועלת ואמשיך לפעול למען העיר שלנו, ברמה האישית ודרך מסדרונות הכנסת, תוך שאני רותמת מוסדות ציבוריים ומשיגה תקציבים למען העיר ולמען תושביה. בחודשים האחרונים אני מקבלת פניות רבות מתושבים ומאישים שונים, המאמינים בי, ביכולותיי ובצורך להביא לעיר הנהגה חזקה ומחוברת. אני שוקלת את צעדיי ואשמח להודיע על כך אם וכאשר אחליט".