מעבדת סמים ברחוב הרברט סמואל בחדרה - נוב 17 (צילום: דוברות המשטרה חוף)

ארבע מעבדות סמים בחודש אחד: משטרת חדרה חשפה באמצע השבוע מעבדה גדולה לגידול סמים נוספת, הפעם ברחוב הרברט סמואל בעיר.

בלשי המשטרה תפסו במקום 84 שתילים במשקל של כ-3 ק"ג וציוד ששימש לגידולם. לחקירה עוכבו גבר ואישה תושבי העיר בשנות ה-30 לחייהם בחשד למעורבותם בגידול הסמים.

זו כאמור המעבדה הרביעית שנחשפת בתוך חודש ימים. זה החל ב-8.10 אז נמצאה מעבדה בדירה בעיר.

בהמשך, נחשפו בזו אחר זו מעבדות לייצור סמים עם מאות שתילים – פעמיים ברחוב הגיבורים. מדובר בכמויות סמים גדולות מאוד וכן ציוד היקפי לגידולם.

טבלת תפיסות הסמים בחדרה ב-3 החודשים האחרונים

בית המשפט שחרר את בעל הנכס בה הייתה מעבדת סמים

ביום ראשון השבוע (5.11) הובא להארכת מעצר בעל הנכס מרחוב הגיבורים, שמעבדת הסמים נתפסה בבית אותו הוא משכיר לגורם אחר. במשטרה טענו כי "יש ראיות הקושרות את החשוד – בעל הנכס – באופן ממשי למיוחס לו ולידיעה לכך שאכן בדירה זו הוקמה מעבדת הידרו לגידול בסמים, שכן החשוד הכחיש את המיוחס לו וזאת בניגוד לחומר הראיות המצוי בתיק".

שופט בית המשפט השלום בחדרה משה גינות החליט לאחר הדיון לשחרר את החשוד, בעל הדירה, ממעצר.

"עברתי על כל חומר הראיות בתיק וגיליתי כי שוכר הדירה...הודה למעשה כי הוא אשר הקים את מעבדת הסמים...כאשר הוא נחקר לגבי החשד המיוחס לבעליה של הדירה, הוא השיב כי הוא לא ידע על כלום מפני שהוא לא היה בארץ". גרסת אמו ואחותו של בעל הנכס – תמכו בגרסתו.

עורך הדין המייצג את בעל הדירה שנחשד בפרשה מסר: "אני מברך את בית המשפט שבחן בעיון רב את הראיות הנוגעות ללקוח שאני מייצג והאזין בקשב לטענות ההגנה ובהתאם, הורה על שחרורו המיידי".

(צילום: דוברות המשטרה - ארכיון)