הגר סידוף פארי גרה בשכונת הפארק, ברחוב נחל פרת בסמיכות לשכונת דניה. ברחוב ובסביבה הקרובה, אין חניות מסומנות לנכים ובנוסף, הצד הדרומי שבו סף המדרכה היה צבוע באפור נצבע לאחרונה באדום לבן ובכך נוצרה מצוקת חנייה ברחוב.

אמה של הדר היא נכה על כסא גלגלים וכשהיא מגיעה עם רכבה לבקר את הגר, כשאין חנייה ברחוב, היא חונה מול הבניין שבו הגר גרה על קטע בו המדרכה הופכת רחבה במיוחד, כך שהחנייה אינה מפריעה למעבר תנועה של אנשים ועל הרכב יש תו נכה, אך החודש קבלה האם בפעם הרביעית, דו"ח חנייה.

רחוב נחל פרת מצוקת חנייה. (צילום: איתמר רותם)

ראוי לציין רכב הנושא תו נכה רשאי להחנות במקומות אסורים כל עוד הם עומדים בתנאים ובמגבלות של חוק חניה לנכים, כלומר לא חוסמים מעברים, מעברי חציה, לא מהווים סיכון ולא גורמים הפרעה לתנועה ולהולכי הרגל. אם לא נגרמת כל הפרעה ישנה אפשרות לנסות ולבקש את ביטול הדו"ח או בקשה להישפט בבית משפט.

אחרי שהגר שילמה שלושה דוח"ות קודמים, היא כתבה פוסט זועם בנושא והצהירה שהפעם תנסה להילחם ברוע הגזרה. בשיחה עם כתבנו מספרת הגר שברחוב יש מצוקת חנייה עקב צביעת צד אחד של סף המדרכה ברחוב באדום לבן ומכיוון שבבניינים יש לכל דירה רק חניה אחת, אך הרבה משפחות שבהן הגבר והאשה עובדים מחזיקות שני רכבים, נוצרה בעיית חנייה.

הגר סיידוף פארי (צילום: איתמר רותם)

הבעיה חמורה הרבה יותר עבור נכים, הם אינם יכולים לחנות רחוק ואין חניות נכים מסומנות, בנוסף, אין גם תאורה בתחילת הרחוב והנכה שלא יכול לחצות במהירות את הכביש מסתכן בחצייתו בחשיכה, במיוחד שגם המדרכה מול הבניין, גבוהה ואין אזור מונמך לנגישות כסא גלגלים.

הגר מספרת שהיא פנתה לעירייה ובמחלקת תשתיות אמרו שכרגע נסגר המכרז לחניות נכים ואין תאריך יעד מתי יצבעו ברחוב חניות עבור נכים.

מקום החנייה של האם (צילום: איתמר רותם)

תגובת עיירת חדרה: "על-פי החוק, חניית נכים במבנה מגורים מסומנת פֶּר אדם, כלומר כאשר מתקבלת בקשה פרטנית מנכה שמתגורר במקום. מקומות החנייה ברחוב נקבעו על-פי ההנחיות המרחביות לעניין תקן החנייה למגורים, הקובע את מספר מקומות החנייה שיש להקצות לכל יחידת דיור, ובבנייה רוויה גם לחניית אורחים. לגבי התאורה, ניתן אישור ביצוע וכבר בקרוב תתקין מחלקת החשמל של העירייה את תאורת הרחוב".