במהלך יום ראשון השבוע אירעה תקלה טכנית ביחידת ייצור באתר תחנת הכוח "אורות רבין" בחדרה. מהארובות נפלט ענן עשן שחור, סמיך ומאיים והיתמר לגובה. העיר חדרה על שכונותיה שוב זוהמה באבק פחם שחור.

זו כמובן אינה הפעם הראשונה שתקלה מעין זו מתרחשת. בחודש ספטמבר האחרון, במהלך חג הסוכות, אירעה תקלה והיה צורך לסגור את אחת מיחידות הייצור כדי לטפל בה. גם במהלך טקס חניכת המפעל להתפלת מים שהתקיים במאי השנה, סמוך לתחנת הכוח, התמלאו האורחים הרבים בגשם של חלקיקי אבק פחם שמקורם היה שוב בתקלה מהתחנה.

נציגי "הירוקים" בחדרה, חדווה יחזקאלי ועו"ד אוהד מרחב מסרו שבוע, כי "תושבי חדרה משלמים מחיר יקר בעבור קרבתם לארובות הכוח. מצער ומדאיג שעד היום לא נעשה מעשה מצד האחראים לדבר בחברת חשמל. בראש ובראשונה יש צורך לעשות הכל על מנת להפוך את התחנה הפחמית המזהמת לתחנה שתעבוד בגז, כיאה למדינות מתקדמות. כמו כן להפסיק לרכוש פחם זול מקולומביה שאת נזקיו משלמים תושבי חדרה והסביבה ולרכוש פחם יקר יותר שמרכיביו יוכלו להיטיב עם בריאותם של תושבי העיר".

מחברת חשמל נמסר בתגובה: "בשל תקלה טכנית שאירעה ביחידת ייצור באתר תחנת הכוח נפלט מהארובה אפר פחם בכמויות מזעריות. פליטה זו נגרמת כתוצאה מהפסקה מיידית ופתאומית של יחידת הייצור שבמהלכה נפסקת מערכת סינון האבק, וזאת כחלק מתהליך ההגנה על יחידת הייצור. יצוין, כי כמויות האפר הנפלטות מהארובה הינן מעטות ומשך התקלה עמד על כ- 10 דקות.

"המשקע האלקטרוסטאטי הוחזר לפעולה דקות ספורות לאחר הפסקת פעילותו וזאת, על מנת להחזיר את היחידה לפעילות ייצור תקינה. תקלה זו, ככל תקלה אחרת, מדווחת לאיגוד ערים חדרה תוך ניטור ובדיקת ערכי הפליטות הנפלטים לאוויר על ידי איגוד ערים וחברת החשמל".