לפני כשנתיים, כשנפתח מועדון הנכים ברחוב הנשיא בחדרה, הקצתה העירייה ארבעה מקומות חנייה לנכים סמוך למועדון. בעירייה חשו, ככל הנראה, חובה מוסרית וחוקית לעשות זאת, אלא שלאחרונה משהו בגישה השתנה והוחלט להגביל את השעות של חניית הנכים. בעירייה מיהרו והציבו שלטים בסמוך לחניות הנכים שמסבירים מה מותר ומה אסור ומתי.

חוק חדש, שהגיש חבר הכנסת משה מטלון - נכה צה"ל בעצמו, שייכנס בקרוב לתוקפו, יחזיר לנכים את כבודם ויחייב את עיריית חדרה, כמו גם עיריות אחרות, לאפשר לנכים לחנות בחניות המיועדות להם 24 שעות ביממה, ללא הגבלה.

נכון להיום, על פי הנחיית העירייה, רשאים נכי חדרה לחנות בחניות נכים בימים א', ג', ד' ו-ה' בין השעות 08:00 בבוקר ועד 13:00. ביום ד' מקבלים הנכים פריבילגיה, והם רשאים להחנות את רכביהם בין השעות 08:00 בבוקר ועד 19:00. בשאר שעות היום והלילה החנייה, שבעבר הייתה מיועדת לנכים בלבד, משרתת את כלל תושבי העיר.

תושבת העיר, חיותה שפירא, מגיעה למועדון הנכים פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים. בימי רביעי מאפשרת לה העירייה למצוא מקום חנייה קרוב למועדון, אך בימי שני היא נאלצת לחפש מקום חנייה אחר ברחוב הנשיא העמוס. "בימי שני עדיף לי לא לצאת מהבית, כי מבחינת העירייה מהשעה 13:00 בצהריים אני כבר לא נכה ואין לי זכות לחנות", אומרת שפירא. "לשמחתי הרבה החוק החדש שעבר בכנסת יבטל את כל העניין הזה ולא נצטרך לשקול עוד מתי אנו יכולים לצאת מהבית ומתי לא".

בתחילת החודש עברה הצעת החוק בקריאה שלישית במליאה, ובתוך 90 יום החוק ייכנס לתוקפו. באחד הדיונים אמר מטלון: "לצערי, אני נכה גם לאחר השעה שבע בערב".

נהגים השוקלים בכל זאת לחנות בחניית נכים בשעות בהן אסור, כדאי שיחשבו פעם נוספת. בשבוע שעבר אושרה סופית הצעתו של חבר הכנסת זבולון אורלב להגדיל את גובה הקנס לנהגים החונים במקום המיועד לנכים, מ-500 שקלים ל-1,000 שקלים.

מעיריית חדרה נמסר: "נושא הגבלת זמני החנייה לנכים תואם עם מנהל מועדון הנכים ובהסכמה מלאה, וזאת מתוך הכרה במצוקת החנייה לדיירי הרחוב והאוכלוסייה. יצוין, כי הגבלת זמני החנייה היא רק על חלק מהחניות הללו".