במשך זמן ממושך מנע תושב אליכין, 49, את פינויו של תושב חדרה, שעל פי חשד ניסה לרצוח אותו על רקע סכסוך כספי ביניהם. מעצרו של החשוד הוארך להמשך החקירה.

מחקירת תחנת חדרה עולה כי בין השניים קיים סכסוך בגין חוב כספי. לטענת המשטרה, בסוף חודש אוקטובר, בשעות הערב, קבעו השניים פגישה באזור יער חדרה על מנת לשוחח על החוב הכספי. לדברי רפ"ק רמי רז, סגן מפקד תחנת חדרה, במהלך המפגש התפתח עימות ומאבק בין השניים שבמהלכו, על פי החשד, שלף החשוד סכין ודקר את המתלונן חמש דקירות בגבו ובחזהו.

"החשוד במשך זמן ממושך מנע מהמתלונן להתפנות לקבלת טיפול רפואי והוא נשאר שוכב, מדמם ברחוב, עד שבשלב מסוים התרצה והעביר אותו לידי בני משפחתו, שפינו אותו לבית החולים". בהתחלה סירב המתלונן הפצוע לשתף פעולה עם חוקרי תחנת חדרה עד שלבסוף סיפר לחוקרים, כי הוא נדקר על ידי תושב אליכין.

ביום חמישי האחרון נעצר החשוד בגין חשד למעורבות באירוע והמשטרה ביקשה להאריך את מעצרו. המשטרה מייחסת לחשוד ביצוע עבירות של ניסיון לרצח, החזקת סכין, השמדת ראיות, איומים ותקיפה הגורמת חבלה. בבקשה טענה המשטרה כי החשוד תקף את המתלונן באמצעות סכין שאחז בידו וזאת, בכוונה לגרום למותו ותוך כדי כך גרם לו לחבלות של ממש עד אשר איבד הפצוע את הכרתו.

לאחר מכן, נטען בבקשה, החשוד העלים את הסכין בה דקר את קורבנו וסירב לפנותו לקבלת טיפול רפואי, למרות שנתבקש לכך על ידי המתלונן. רק אחרי דקות ארוכות, בעוד הוא מדמם, הוא הסיע אותו ברכבו לרחוב הלל יפה בחדרה ונטש אותו במקום, ללא סיוע רפואי.

נציג התחנה, רס"מ דוד אלפסי, טען כי אופי האירוע מחזק את המסוכנות של החשוד כלפי הציבור ואף כלפי קורבנו. בא כוחו של החשוד, עו"ד יגאל כהן, טען כי מדובר במתלונן שהחשוד חייב לו כסף, ומציק לו תקופה ארוכה. "הוא בא אליו למקום העבודה ומנסה בכל דרך להוציא ממנו את הכסף", אמר עו"ד כהן וציין, כי מדובר בהגנה עצמית וביקש להורות על שחרורו.
השופט מוחמד מסארווה קבע בהחלטתו, כי קיים חשד סביר הקושר את החשוד למעשה המיוחס לו והורה על הארכת מעצרו בחמישה ימים.