הקרב על ראשות העירייה. ביום שלישי השבוע העביר ח"כ מטעם קדימה, ד"ר נחמן שי, מכתב לשר הפנים אלי ישי ובו תהיות רבות באשר להחלטה להשאיר את ראש עיריית חדרה, חיים אביטן, בתפקידו, לאחר שהוחלט לפזר את המועצת העיר.

"אבקש לדעת מדוע נמנע משרד הפנים מלפטר את ראש העירייה מתפקידו, ולמנות תחתיו ועדה קרואה? מה היו השיקולים שהובילו את משרדך לאשר למר אביטן ארכה נוספת?", שאל חבר הכנסת שי.

כזכור, לפני כשלושה שבועות הודיע השר ישי לאביטן, כי מועצת העיר חדרה מפוזרת לאחר שלא הצליחה להעביר את תקציב העירייה לשנת 2010 במועד הקבוע בחוק.

משמעות הפיזור היא ש-19 החברים במועצה נאלצים לפנות את מקומם לטובת ארבעה חברי ועדה ממונה מטעם משרד הפנים. מעמדו של ראש העיר לא היה ידוע ונמסר אז מטעם
משרד הפנים שהשר עדיין בוחן את המשך כהונתו.

לפני כשבועיים הוזמן אביטן לשימוע מול הדרג המקצועי במשרד וביום רביעי שעבר התקבלה, כאמור, ההחלטה להשאירו בתפקיד.

בעקבות ההחלטה של שר הפנים, בימים הקרובים מתכוונים חברי האופוזיציה לשעבר להגיש בג"ץ במטרה לקבל תשובות למהלך התמוהה הזה מבחינתם.

השבוע מסרו חברי המועצה לשעבר, חדווה יחזקאלי ואוהד מרחב: "אחריותם של חברי מועצת העיר לכך שהתקציב לא אושר במועד, היא מינורית לגמרי".

"האחריות על אישור תקציב העירייה מוטלת במלואה על ראש הרשות ולכן הכישלון באי העברת התקציב במועד, מונח על כתפיו. חיים אביטן ורק הוא, צריך לשאת בתוצאות וללכת הביתה".

"לצערנו, במקום ששר הפנים יבחן את אחריותו של ראש הרשות לכך שהתקציב לא עבר, בחר שר הפנים בדרך הקלה, פיזר את חברי המועצה".

"החברים שנבחרו כדי לשמור על הקופה הציבורית ועל נכסי הציבור, ובחר להשאיר את אביטן משיקולים תמוהים ואינם מובנים. אך ימים יגידו".

יו"ר האופוזיציה לשעבר, צביקה גנדלמן, מסר: "צר לי על החלטת שר הפנים. אנחנו נפעל מעתה, בכל הכלים שיעמדו לרשותנו".