ביום חמישי בשבוע שעבר, בסמוך לשעה 16:00 אחרי הצהריים, הגיעו ברכבם שני צעירים תושבי חדרה וצעיר אחר תושב באקה אל-ע'רביה עד לכניסה הראשית של קניון "לב חדרה".

בשלב מסוים, עצרו השלושה את הרכב ברחוב רוטשילד, גרמו לפקק תנועה ואף מנעו מכלי רכב אחרים להמשיך בנסיעה.

נהגים שעמדו מאחורי הרכב התחילו לצפור על מנת שהשלושה יזיזו את הרכב, אולם ללא הואיל. בשלב מסוים, ירד אחד החשודים מהרכב וניגש לאדם מבוגר, נהג רכב שעמד מאחוריהם והתחיל להתווכח איתו.

לדברי דרור כהן, מנהל ביטחון ובטיחות של רשת "קניוני ישראל", אחד ממאבטחי הקניון שעמד בכניסה החליט להתערב וניגש לשלושת נוסעי הרכב החוסם עלם
מנת להרגיע את הרוחות שהחלו להתלהט.

המאבטח פנה אליהם בנימוס וביקש מהם להזיז את הרכב ממקומו ולאפשר לכלי רכב אחרים לנוע בחופשיות בציר התנועה, כך לעדות עוברים ושבים שהיו במקום.

"כנראה שהפנייה של המאבטח לא כל כך מצאה חן בעיני אחד מהם והדבר גרם למהומה, תוך כדי שאחד החשודים שולף כלי חד לעבר המאבטח", מסביר כהן.

על פי תחנת חדרה, אחד החשודים שלף סכין ודקר את המאבטח וכתוצאה מכך נגרמו לו חבלות. לאחר מכן, טוענת המשטרה, החשוד השליך את הסכין מידו וניסה להעלימה.

בהמשך, שני החשודים האחרים תקפו את המאבטח ומאבטח אחר שהגיע למקום על מנת לעזור לחברו ואיימו עליהם.

השלושה נעצרו ונחקרו והובאו לבית משפט השלום בחדרה, והמשטרה ביקשה להאריך את מעצרם. בית המשפט האריך פעמיים את מעצרם של החשודים למשך שבעה ימים.

כהן ציין, כי המאבטחים לא היו צד באירוע וכי הם רק ניסו להרגיע את הרוחות ולמנוע תקיפה של אדם מבוגר. "הם גילו אזרחות טובה ולבסוף הותקפו", אמר.