לאחר חודשים של אי ודאות מורטת עצבים ולא מעט שמועות בנושא, הוחלט אתמול לפזר את מועצת העיר חדרה. את ההחלטה קיבל שר הפנים אלי ישי. עדיין לא ידוע מה יעלה בדבר המשך כהונתו של ראש העיר, חיים אביטן.

לפני כחודשיים התקבלה חוות דעתו של היועץ המשפטי במשרד הפנים, יהודה זמרת, לפיה יש לפזר את מועצת העיר הואיל ותקציב העירייה לשנת 2010 לא עבר במועד שנקבע על פי החוק. ישי ביקש זמן נוסף וניסה לבדוק האם ניתן לאפשר למועצה בכל זאת להמשיך לתפקד.

אלא שבישיבה שהתקיימה ביום ראשון השבוע עם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, החליט האחרון כי הוא מקבל את חוות דעתו של זמרת בדבר פיזור מועצת העיר. בעקבות הדברים נאלץ ישי לקבל עליו את חוות דעתם של היועצים המשפטיים, וככל הנראה בזמן הקרוב הוא עומד להכריז על פיזור המועצה.


חיים אביטן. נעדר מישיבת התקציב הגורלית שהביאה לפיזור המועצה

ישיבת התקציב שחרצה את גורל המועצה התקיימה ב-14 ביולי 2010. באותה ישיבה, ממנה נעדר אביטן בשל נסיעה לסין, נפלה הצעת התקציב ברוב של 8 חברי מועצה נגד 7 שתמכו. בין המתנגדים היה חבר הקואליציה מטעם סיעת ש"ס, ממלא מקום ראש העיר, סמי לוי.

גורם בכיר בעירייה אמר אז: "בגלל סכסוך שפרץ בין לוי לאביטן, ניצל לוי את שהותו של אביטן בחו"ל והצביע ביחד עם חברי סיעתו כנגד אישור תקציב העירייה. בכך יצר לוי רוב חוסם יחד עם האופוזיציה כנגד אישור התקציב העירוני".

חברת האופוזיציה, חדווה יחזקאלי: "מי שמעדיף נסיעות לסין לפורטוגל ולברצלונה במקום לאשר את תקציה העירייה, שזהו ההוויה של העיר הזאת, שלא יתפלא שפיזרו לו את המועצה".

טרם התקבלה תגובת משרד הפנים.