חדרה באמת אוהבת חיות. לפני שלוש שנים יזמו בבבית הספר הדמוקרטי "גבעול" שבגבעת אולגה פרויקט נהדר, במסגרתו תלמידי בית הספר, במשך שעה אחת בשבוע, יוציאו את הכלבים של עמותת "חדרה אוהבת חיות" לטיול, יטפלו בהם ויראו להם חיבה.

פעילות חינוכית לשמה, שמסייעת לשני הצדדים, אך במפתיע, הוחלט השנה על הפסקתה מסיבות של חוסר תקציב. על כמה מדובר? ובכן, לא מיליוני שקלים, אלא בסך הכל 8,000 שקלים שמפרידים בין הילדים לכלבים.

"בשנים הראשונות של הפרויקט התלמידים הוסעו ברכבים שלנו, של המורים", מספר יריב יערי, מנהל בית הספר. "לפני שנה הפעילות הייתה במסגרת תוכנית
שנקראת 'יזמות חינוכית של משרד החינוך'.

הפעילות מומנה על ידי קרן תרומות מיוחדת שתוקף המימון שלה פג אחרי שנה. השנה לא מצאנו מישהו שיממן את הפעילות הזאת ולכן התוכנית הופסקה".

במשרד החינוך מסרו לנו השבוע שמימון ההסעות באחריות הרשות המקומית. עמותת "חדרה אוהבת חיות" פנתה לעיריית חדרה לפני כמה שבועות בבקשה לתקצב את הפעילות בעצמם, אך טרם קיבלה תשובה.

עם זאת, "ידיעות נתניה" פנה לעיריית חדרה בנושא השבוע, ובעקבות הפנייה יועבר התקציב להסעות של תלמידי בית ספר "גבעול".

"ממש ברגעים אלה גיבשתי סיכום עם מנהלת האגף שאם בית הספר הדמוקרטי יראה לנכון להמשיך את הפעילות ולא יהיו להם תרומות, אני אממן את ההסעות האלה ולא נהיה אלה שיגרמו להפסקת הפעילות", אמר בשיחה טלפונית מנכ"ל העירייה, איקי צור.

"אלינו לא הייתה פנייה מעולם למימון ההסעות מבית הספר. בכל מקרה, ההחלטה של עיריית חדרה גם תועבר למנהל בית הספר, יריב יערי, ואם הם יחליטו להמשיך את הפעילות, העירייה תשלם את הכסף הזה מבלי להניד עפעף, ומבלי להציב שום מכשול בדרך. עולם בעלי החיים חשוב וקרוב לליבי".

ורד ברוך מעמותת "חדרה אוהבת חיות" סיפרה, כי הפרויקט תרם רבות לשני הצדדים. "בעמותה כבר היו הרבה מקרים של כלבים שאומצו בעקבות הקשר החם שנוצר בחיבור בין הילד לכלב שנוצר כתוצאה מהפרויקט.

מדי שבוע הגיעה ההסעה של הילדים מגבעת אולגה למתחם הרכבת, הילדים ירדו בשמחה מהאוטובוס, קיבלו כל אחד כלבים לטייל עימם והמשיכו בשיעור מעשי בנושא טיפול וטיפוח בבעלי חיים.

"הילדים לומדים לעזור לכלבים ללא בית, להעניק חום ואהבה ליצורים שגורלם לא שפר עליהם לצערי. הם לומדים להפגין אחריות בטיפול בהם ומשמעת בניסיון לאלף את הכלבים".

"ברור שמידת האלימות בשכונות כלפי בעלי חיים יורדת בעקבות פעילות שכזו. מדי שנה, מוענקת לילדים תעודת הוקרה מטעם העמותה על השתתפות פעילה והתנדבות תורמת לקהילה".