הגשר החדש שהולך ונבנה בחדרה, הממוקם מעל מסילת הרכבת, הפך כבר עכשיו לנושא להתכתשויות נוספות בין פרנסי העיר, רק בגלל הדילמה הקשה: מי יזכה לכבוד הגדול, שהגשר החדש ייקרא על שמו.

עבור העיר חדרה, בנייתו של הגשר הינה מחווה היסטורית מצד מדינת ישראל, שמעולם לא השקיעה סכומים כל כך גדולים בתשתיות או בפיתוח של העיר. "זו הפעם הראשונה שהמדינה משקיעה 150 מיליון שקלים להקמת הגשר, שאמור להתחבר בעתיד לכביש החוף", הסביר השבוע ראש העיר, חיים אביטן.

עיריית חדרה כבר החלה במימוש התוכנית לאחר שאביטן קיבל ממשרד התחבורה את התקציב המיוחל ועל פי התחזיות כבר בחודש אוקטובר, אם לא תקרינה תקלות קשות, הוא ייפתח לתנועה.

אביטן סבור שמדובר בצעד משמעותי בעיר שישפר את איכות חייהם של התושבים. "הגשר ישמש דרך גישה וכניסה לתחנת הרכבת שהיו משובשים ומסוכנים עד כה", מסביר אביטן. "בנוסף לכך אנחנו הגדלנו את אזורי החנייה שליד תחנת הרכבת בעוד כ-400 מקומות, ואין ספק שהבנייה של הגשר היא חדשנית לעיר ותשפר את התנועה בה".

יחד עם היתרונות החיוביים של הגשר, מסתמן גם מאבק קטן אותו מקיים אביטן מול מתנגדיו. אביטן רוצה לקרוא לגשר על שם ראש הממשלה לשעבר, אריק שרון, אבל בועדת השמות סבורים אחרת. חדוה יחזקאלי וניסן רייזל, תושב העיר וחבר ועדת העיר, אב שכול המאשים את שרון בפרוץ האינתיפאדה, הצביעו נגד השם שהציע אביטן, ואילו מרים דיאמנט יחד עם בן- ציון נורדמן, המשמש יושב ראש ועדת שמות וחבר במועצת העיר מטעם ש"ס, הצביעו בעד השם - אריאל שרון.

ממלא מקום ראש העיר, סמי לוי היה היחיד שנמנע מלהצביע בעד שמו של שרון. לוי נימק את החלטתו בכך שהתנגד למהלכים שביצע שרון בעבר, כמו למשל ההתנתקות, עקירת בתים ועקירת בתי כנסת, עליה אחראי לטענתו, אריאל שרון.
מכיוון שההצעה באשר לשם לא עברה, החליט בן ציון נורדמן להעביר את ההחלטה מועדת השמות להחלטת הנהלת העיר בה השתתפו חברי מועצה: טל אליהו, עמנואל ביטון, חיים אביטן, רומן גישר, שרה גובס, קלימו חלפון, סמי לוי, ד"ר אלכסנדר פסח ועוד.

בהנהלת העיר החליטו פה אחד בעד השם - כפי שאביטן דרש. "מבחינתי זה עבר ומאושר, כל חברי הנהלת העיר אישרו את זה פה אחד. אני גם חושב שצריך לתת את הקרדיט לראש העיר, שיזם ונלחם על הקמת הגשר ומגיע לו להחליט איך הוא ייקרא", מסביר נורדמן.

איך העזת להצביע בניגוד ליו"ר סיעת ש"ס, סמי לוי?
"אריאל שרון הוא איש שנתן וחירף את נפשו למען מדינת ישראל. הוא היה ראש הממשלה שהיה בעל הישגים, יש לי ביקורת על דברים שעשה, אבל זה לא מוריד מכבודו ומזכויותיו. אף אדם לא חף מטעויות. ההחלטה לקרוא את שמו על הגשר היא ראויה ולכן הצבעתי בעדה. הגשר ייפתח באוקטובר וזה יהיה יום בשורה לכל תושבי חדרה - גשר אריק בעיר".