אומרים שהמהירות היא מהשטן. לבית משפט השלום בכפר סבא הוגשה לפני ראש השנה תביעתו של ל', גבר כבן 40, תושב השרון. בכתב התביעה דורש ל' מבית החולים "הלל יפה" בחדרה לשלם לו פיצויים בסך 2.5 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית שבוצעה בו.

מכתב התביעה עולה, כי בעקבות ניתוח פשוט שעבר, שנועד לתקן שברים בדופן הבטן, נשכחה בבטנו תחבושת רפואית, והיא נותרה שם במשך שלושה ימים. בכך מסתבר לא תמה מסכת התלאות שעבר. הוא נותח בשנית, הפעם ניתוח שכל מטרתו הייתה להוציא את הפד שנשכח בבטנו, אלא שאז גילו הרופאים
כי התחבושת יצרה סיבוכים בלתי הפיכים.

"לא זו בלבד שהשארת הפד מנעה את החלמת האזור המנותח, במסגרת הניתוח השני התגלה כי הישארות הפד יצרה חסימת מעי", ציינו בכתב התביעה עורכי הדין דן אשכנזי ולינה סולטאן-בשארה.

לטענת באי כוחו של ל': "מאז הניתוח ועד כה, סובל התובע מכאבי בטן חוזרים ונשנים, המעידים על חסימות מעי חלקיות, הפוגעות בתפקודו התקין, ומהוות סכנה לבריאותו של התובע - מאז הניתוח ולתמיד. הפגיעה, שיכולה הייתה להיות מאובחנת מיד, בזמן אמת, ואז להיות מתוקנת מיידית, לא אובחנה. דבר זה לא אמור לקרות, והוא פרי רשלנות".

עוד נטען, כי "בית החולים הפר את חובות הזהירות שהיו מוטלות עליו, ובכך גרם לתובע נזקים בלתי הפיכים. התובע מוגבל בתנועותיו, סובל מכאבים עזים המחייבים תלות בתרופות חזקות, נידון לחיי סבל ותסכול, תלוי בזולתו, נזקק לסיוע במטלות יומיומיות, מוגבל בביצוע פעילויות הכרוכות במאמץ פיזי וכמובן איבד את כושר עבודתו".

עורכי הדין מסרו, כי "הפגיעה עצמה לא הייתה אמורה לקרות מלכתחילה. משקרתה, צריך היה לאבחן את הכשל, וראוי היה ליתן טיפול מיידי, כדי להקטין את הנזק. בפועל, עקב שורת הכשלים הנוספים, בוצע הניתוח המתקן רק שלושה ימים לאחר הכשל, ובזמן הזה הוחמר הנזק והתקבע לצמיתות".

רופא מומחה קבע לל' נכות לצמיתות, וכאמור עורכי הדין תובעים בשמו פיצוי של 2.5 מיליון שקלים. ?מבית חולים "הלל יפה" נמסר: "מדובר במקרה נדיר שבו אירעה תקלה בסיום הניתוח".

"הבעיה אותרה ובוצע ניתוח להוצאת הפד וניתן טיפול למניעת זיהום. המטופל שוחרר במצב משביע רצון. הובע בפניו צער על התקלה, הנהלים המחמירים רועננו. אנו מאחלים למטופל בריאות. עם קבלת כתב התביעה יוגש כתב הגנה".