רפואה מתקדמת. לאחר עשור של המתנה, סחבת והפסד כספי עצום למרכז הרפואי, נפתח בשבוע שעבר בניין האשפוז החדש של המרכז הרפואי "הלל יפה" בחדרה. מדובר במבנה מודרני, חדשני ומרווח, שיכלול תוספת של מיטות ומעתה, בית החולים מתרחב עד לכדי 495 מיטות.

למבנה החדש יעברו מרבית המחלקות הקיימות במבנה האשפוז הישן: פנימית א' וב', אורתופדית א' וב', כירורגית א' וב', יחידת אף אוזן גרון, מחלקת הילדים והמחלקה לרפואה דחופה בילדים, היחידה לכירורגית כלי דם, יחידת IVF, המחלקה לרפואה דחופה בגינקולוגיה, המחלקה להיריון בסיכון גבוה,יחידת האולטרסאונד לנשים והיחידה לכירורגיית ילדים.

כמו כן, ייפתחו עוד שלושה חדרי ניתוח בתחום הגינקולוגיה והפיריון שיצטרפו ל-7 חדרי הניתוח הקיימים בבית החולים ויאפשרו הרחבת תוכניות הניתוחים. מחלקת הילדים, שנבנתה כולה בקונספט המותאם לילדים, כוללת פאטיו עם משחקים, כיתת לימוד,
עמדת שליטה באינטרנט וחדרי אשפוז פרטיים.

תלאות לא מעטות עברו על תהליך הבנייה של מבנה האשפוז, שארך לעלה מעשר שנים. חברות הבנייה שבמהלך השנים ניסו להניע את הפרויקט, נכשלו בזו אחר זו ובתקציבי הבנייה חל מדי פעם בפעם מחדש כרסום משמעותי.

צוות בית החולים נאלץ לגייס בכל פעם שוב ושוב תרומות ותקציבים על מנת להמשיך איכשהו בבנייה. המלאכה לא היתה קלה וכך קרה שהמבנה עמד כמו "פיל לבן" בחצר האחורית של המרכז הרפואי מבלי שייעשה בו שימוש.

המעבר לבית החולים ייעשה לאורך החודש כולו כשבכל שבוע תעבור מחלקה אחרת, על כל המשתמע מכך. עלות המבנה עומדת כעת על כ-180 מיליון שקלים כאשר עבור הקמת קומת המחלקות הפנימיות, הכירורגיות והאורתופדיות התקבלה תרומה מ"ועידת התביעות", ארגון יהודי אמריקאי.

עבור עיצוב מחלקת הילדים התקבלה תרומה בסך כמיליון שקלים מעמותת "וראיטי ישראל"'. המבנה עצמו נבנה בעיקר מתקציב משרד הבריאות, ובתוספת השקעה של המרכז "הלל יפה" עצמו.

מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מאיר אורן, מסר: "ההחלטה על הכניסה לבית החולים בימים אלו הייתה בעיקר שלנו. ברגע שקיבלנו את כל האישורים הנדרשים לא חיכינו דקה".

"סוף סוף נוכל לזקוף ראש בגאווה ולהגיד בצורה חד משמעית כי כיום אנו לא רק עומדים בחזית הטכנולוגיה ובחזית הטיפול המקצועי והשירותי המיטיב, אלא יש ביכולתנו לספק באופן מלא תנאי אשפוז מעולים. בית החולים הוא היחידי מבין בתי החולים בארץ שאושרה לו, לפני מספר שנים, הרחבת תקן המיטות. החל מהשבוע, יהיה פה עולם חדש ובריא".