יניב דרי עם צביקה גנדלמן (צילום: דוברות עיריית חדרה)

מועצת העיר חדרה הדיחה השבוע את חבר הקואליציה בעיר יניב דרי, מדירקטוריון עמותת "פנאי העיר". דרעי היה חבר דירקטוריון בחברה בשנים האחרונות ובנוסף החזיק בתפקיד מ"מ יו"ר הדירקטוריון בחברה.

ראש העיר צביקה גנדלמן נימק את ההחלטה בצורה הבאה: "לפני מספר ימים, כאשר הבנתי שמערכת היחסים בין מ"מ יו"ר דירקטוריון פנאי העיר לבין יו"ר הדירקטוריון, פוגעת בתפקוד העמותה – החלטתי שהדבר הזה לא יכול להתקיים, כי בסופו של דבר מה שמעניין אותי זה טובת החברה. לכן זו ההצעה ואני מביא אותה להצבעה".

חבר מועצה יניב דרי ועמי פדלון מנהל מרכז הפנאי אפיקים צילום דוברות עיריית חדרה

רוב חברי המועצה הצביעו בעד ההחלטה לעומת שני מתנגדים. יש לציין שדרי לא השתתף בישיבת המועצה.

גנדלמן אומנם נימק את החלטתו בחיכוך בין אנשי הדירקטוריון הנ"ל, אולם כידוע, מזה תקופה שבין דרי לראש העיר שורר מתח. דרי, אף שלח מכתב הצעה לסדר לחברי הנהלת העיר שלא נידון, ובהמשך אף טען כי מנסים להשתיקו.

במרכז הצעתו של דרי עומד הרעיון שכל נבחר ציבור שמכהן בתפקידים בתאגידים העירוניים בעלי היבטים כלכליים כמו כוח אדם,  כספים ורכש, יהא חשוף לציבור מבחינת תקינותו הכלכלית לפני שיהיה מורשה חתימה. כלומר, ימלא טפסים החושפים את מצבו הכספי. הצעתו זו כאמור, לא עלתה כלל להצבה.

יש לציין כי דרי הוא "כוח עולה" בקרב אוכלוסיות שונות בעיר, כחבר מועצה צעיר שעומד לצידם במאבקים שונים. כך למשל במאבקם של תושבי שכונת הפארק בנושאים שונים וכך גם תמיכתו במאבק נגד תוכנית הותמ"ל בבית אליעזר.

חבר המועצה יניב דרי. צילום: איתמר רותם

יניב דרי מסר בתגובה: "לא הופתעתי לקבל את מכתב ההדחה של ראש העיר. המכתב מעיד על הלחץ הרב ששרר בסביבתו של מר גנדלמן. מתוך שמירה על כבודם של אנשים אני עדיין בוחר בשלב זה לא לנקוב בשמות מי האנשים שמוטב היה שלא יעסקו בכספי ציבור. אך ראש העיר וחברי המועצה יודעים בדיוק על מה אני מדבר והשתיקה שלהם מעידה על ריפיון.

אני הולך בראש זקוף. לא חייב לאף אדם או גורם דבר. מתפרנס בזכות עצמי וכישוריי המקצועיים. שברתי את קשר השתיקה והתקרבתי למוגלה ולכן העדיפו להרחיק אותי. בשלוש וחצי שנים הובלתי את עמותת פנאי העיר לתהליכי הבראה יסודיים ועמוקים ולמבנה ארגוני ופריסה עירונית שמקנים לעמותה אפשרות לשאת כיום כל משימה עירונית. אני גאה על מה שעשיתי ביחד עם מנכ"ל העמותה אייל עפגין ומטה העמותה לרווחת תושבי חדרה ותוך שמירה על זכויות עובדי העמותה.

אף יו"ר שכיהן במהלך התקופה לא היה מעורב בתהליכים אלו ואני מזמין את כולם לחקור ולבדוק זאת. בנוסף תפקדתי כחבר הנהלה פעיל מאוד בהנהלת העיר תוך השפעה על כל תחומי החיים בעיר. את שליחותי הציבורית אמשיך לקיים תוך מחויבות לציבור בלבד ולא לגורמים אינטרסנטיים ומממנים למיניהם".