כבר חודשיים שתחנת טיפת חלב בשכונת נווה חיים בחדרה סגורה. הורים וילדיהם שקיבלו עד אז מענה בתחנה, מופנים לטיפת חלב בשכונת גבעת אולגה. ביום שלישי השבוע העבירו חברי סיעת הירוקים, חדווה יחזקאלי ועו"ד אוהד מרחב, מכתב לראש העיר, חיים אביטן, בו הם מלינים על העובדה שהתחנה נסגרה ומבקשים ממנו לפעול כדי להחזיר את מתן שירותי טיפת החלב לתושבי נווה חיים.

"ידוע לך, כי בשכונת נווה חיים החלה בשנים האחרונות התעוררות רבה וזוגות צעירים רבים באו להתיישב בשכונה", הם כותבים. "בין יתר הצרכים שזקוקים להם אותן משפחות צעירות, מצויים: שירותי טיפת חלב בסמוך למקום מגוריהם.

"לאחרונה התבשרו תושבי השכונה כי מעתה והלאה עד להודעה חדשה, תעבור טיפת החלב לשכונת גבעת אולגה ועליהם יהיה לכתת את רגליהם עד לשם", הם כותבים ומדגישים שמדובר בכברת דרך לא קצרה שעל הצעירים לעשות בקיץ הלוהט ובחורף בכדי לקבל שירותי אחות ורופאים מסניף של טיפת חלב.

"לפני חודשיים סגרו את התחנה וטענו שלאחר שיסתיימו השיפוצים בגנים הסמוכים התחנה תשוב לפעילות", אומרת תושבת נווה חיים, אמא לשלושה לילדים. "נפגשנו עם מנכ"ל העירייה, איקי צור, והוא מסר שהשיפוצים יסתיימו ב-8 באוקטובר השנה. אנחנו מאוד סקפטים. ראינו את מצב הגנים ולהערכתינו זה יקח הרבה יותר זמן. בינתיים אנחנו נאלצים לפנות לתחנה בגבעת אולגה והעומס שם רב מאוד. התחנה הזו נתנה מענה לנשים בהריון, לתינוקות ולפעוטות שקיבלו חיסונים. המצב כרגע מאוד לא נוח ולא נעים".

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "העירייה מקימה שני גני ילדים בצמוד לטיפת חלב, ותסיים את הבנייה אחרי החגים. המתחם כולו מתנהל כאתר בנייה ומשרד הבריאות החליט שהתנאים אינם הולמים מתן שירות לאמהות ולתינוקות.
"אי לכך החליטו במשרד הבריאות להעביר את הפעילות של טיפת חלב באופן זמני לגבעת אולגה. בתום תקופת החגים בתום הבנייה, תוכל להתחדש במקום גם הפעילות של טיפת חלב".