נפרדים ממתקן הגז. ככל שעוברים הימים כך מתחזקת ההנחה לפיה מתקן הגז מקידוחי "תמר" ו"דלית" לא ייבנה באזורנו אלא יועבר למתקן קיים מול חופי אשדוד. כך או כך, מטה המאבק של תושבי חוף הכרמל והסביבה לא מתכוון לשקוט עד שיגיעו ההודעות הרשמיות מטעם המדינה והיזמים.

לאחרונה, ואולי כדי לחתום את המאבק הארוך והבלתי מתפשר שניהלו התושבים, נולד שיר מחאה שהפך בין לילה להמנון המתנגדים. את השיר כתבה חמוטל בן זאב, תושבת זכרון
יעקב, אחות של הזמר דורי בן זאב.

הלחן והשירה שייכים לגילי ליבר, גם תושב זכרון יעקב והסולן של להקת "גאיה". תושבים נוספים הצטרפו ליוזמה האמנותית ואפילו שתי הבנות של השחקן משה איבגי, תושב האזור, מצולמות לווידיאו שהופק עבור השיר.

"כתושבי האזור לא פעם הזמינו את איילת בת זוגי ואותי להשתתף בהפגנות, אבל זה לא משהו שאנחנו עושים בדרך כלל", מספר ליבר. "ישבנו וחשבנו איך אנחנו בכל זאת יכולים לתרום למען המאבק הכל כך חשוב הזה, נגד המתקן הנוראי הזה, והבנו שאנחנו יכולים לתרום בשירה.

"חמוטל היא חברה טובה שלנו, איילת דיברה איתה והיא כתבה את המילים לשיר ואני את הלחן. אחר כך פנינו לבעל אולפן הקלטות באזור והוא הקליט את השיר ועוד אישה יקרה תושבת האזור עשתה לנו את הווידיאו. העלנו את השיר ל'יו-טיוב'", הוא מציין.

גז ונעלם
מתהומות המים מבטן אדמה עינינו לשמיים אחוזי אימה /
ארובות של פיח ואוויר שחור אשליות מבטיח אלוהים ישמור /

פזמון: גז ונעלם, מי ייתן לא נוותר ויד לא ניתן נעיר נקום ונתעורר לבוקר חדש, נקי ואחר /

כך במו ידכם הרס וחורבן כי תאוותכם זה כל העניין /
מה לילדינו אנו משאירים דור אחר אחרינו, חלומות שבורים /

פזמון: גז ונעלם, מי ייתן לא נוותר ויד לא ניתן, נעיר, נקום ונתעורר לבוקר חדש, נקי ואחר /

דור הולך ונעלם ודור חדש מול אלה קם/
הבטחתם חוף של מבטחים, הבטחות לא שוכחים/

בכדי לצפות בקליפ המלא ליחצו כאן.