דוברות המשטרה - ארכיון

בין חמישי לשישי (22.7), השעה 1:03 בלילה ברחוב הראשונים בגבעת אולגה. בתחנת משטרת חדרה מתקבל דיווח על אופנוע שעולה באש.

בהגעתם של השוטרים לזירה האופנוע כבר מכובה וללא נפגעים. על פי דיווחים של עדי ראייה, החשוד לבש קפוצ'ון ירוק ובעל מבנה גוף רזה. הוא רכב על אופנים חשמליים בצבע לבן.

אם רחוב הראשונים נשמע לכם מצלצל זה בגלל שכמה ימים קודם לכן, נורו ברחוב זה יריות בסמוך למתנ"ס המקומי. ובתחילת השבוע (24.7) – עוד מקרה של זריקת רימון הלם לעבר חצר בית ברחוב יגאל ידין בשכונת הזיתים בעיר.

המשטרה ממשיכה לחקור את נסיבות המקרים אבל החשש כבר מתממש: האירועים הפליליים חזרו לרחובות חדרה אחרי תקופה של שקט יחסי, כשרק בשנה האחרונה (יולי 2016 ועד יולי 2017) דווחו לא פחות מ-25 אירועים שכאלה.

פעילות משטרתית (צילום: דוברות המשטרה)

גורמים במשטרה מציינים כי אין עליה בכמות המקרים הפליליים בעיר, אך נדמה כי האירועים לאחרונה התגברו.

בחודשים יוני ויולי התרחשו 7 אירועים פליליים בניהם ירי, פריצות והשלכת רימונים.

ומה לגבי התושבים? חלקם הגדול מוטרדים, אבל גם יש כאלה שחושבים כי חדרה לא יוצאת דופן מיתר הערים בארץ.

תושבת העיר אמרה השבוע: "נהיה פה הארלם ברחובות. כילידת חדרה וכמי שמגדלת כאן את ילדיה כואב לי לראות את ההתדרדרות של העיר. בעבר, כנוער, הסתכלנו על נתניה כעל עיר פשע ושמחנו שאנחנו לא מכירים את הצרות האלו ואילו היום לצערנו העיר הופכת מסוכנת יותר מיום ליום ולא נראה שמישהו יודע לטפל בבעיה הקשה הזו".

תושבת אחרת הוסיפה שלא לציטוט ל"מיינט חדרה": "מה יהיה? מתחיל להיות כבר מפחיד לצאת לרחוב. דווקא כשחדרה על המפה זה בנסיבות שליליות. נראה שהמשטרה לא ממש מנסה להשתלט פה על המצב ובעיקר מחפשת למי לתת דוחות".

ובתוך כך, יש גם כאלה שחושבים שההיסטריה מוגזמת: "בכל הארץ יש התנקשויות, ירי ופריצות אז דווקא לחדרה נטפלים?", אומר בכעס תושב מרכז העיר. "היום בעידן של רשתות חברתיות אנחנו שומעים על כל פיפס, אבל זה לא אומר שבאמת יש עלייה בכמויות".

בכדי לאמוד כמה אירועים פליליים התרחשו בעיר בשנה האחרונה, חזרנו אל כל האירועים המרכזיים שהתרחשו ברחובות השונים מחודש יולי 2016 ועד היום. הרשמים לא מעודדים, אבל בחלט יכול להיות גרוע יותר.

צילום: משטרת ישראל

רשימת האירועים הפלילים והתאריכים לפי תחום, בשנה האחרונה יולי 2016 עד יולי 2017:

ירי – 18.7, 15.6, 19.11

רימון – 24.7, 3.7 , 12.4, 27.2, 14.11,

דקירה – 12.7, 23.5, 16.10, 22.9, 3.9

גניבה/שוד – 10.7, 26.6, 25.5, 20.6, 31.1

פריצה – 25.6, 25.5, 29.3, 9.1

קטטה – 19.2

הצתה – 20.7, 1.11

האירועים הפליליים בחדרה (עריכה: מיינט חדרה)

ממשטרת מחוז חוף נמסר: "משטרת ישראל ותחנת חדרה פועלים לשמירת ביטחונם ורכושם של התושבים הן מבחינת מניעת עבירות והן מבחינת חשיפתן. בכלל זה לאחר שמתבצעת עבירה פותחת המשטרה בחקירה,  אוספת ראיות ופועלת לאיתור המבצעים חקירתם והעמדתם לדין. בהקשר לכך חוקרי תחנת חדרה מונחים על ידי פיקוד התחנה וקציני החקירות למצות כל חקירה על מנת להביא לדין את החשודים לראייה עד כה הוגשו 29 כתבי אישום נגד נאשמים בעבירות רכוש כגון התפרצויות לדירות עסקים ורכבים בעיר חדרה בלבד.  מתוך שלושת אירועי השוד- הוגש כתב אישום נגד חבורה אלימה של עבריינים ובנוגע לשני המקרים הנוספים החקירה הסתיימה  והתיקים נמצאים בעיון הפרקליטות.

"בנוגע לתיקי הירי - עדיין בחקירה מתוך ארבעת המקרים שציינת מוכרים לנו שני מקרים בלבד החקירה בעניינם נמשכת.

"בנוגע לתיקי הדקירה - מתוך חמשת המקרים שציינת מוכרים לנו רק ארבעה מקרים ובהם נמצאה תשתית ראייתית והוגשו כתבי אישום נגד החשודים.

"מתוך שלושת מקרי ההתפרצות לדירה נאספו ראיות בשני מקרים ונגד החשודים הוגשו כתבי אישום בשאר המקרים לא התבססה תשתית ראייתית להגשת כתב אישום".