במשך שבוע שלם נאלצו מרבית תושבי שכונת אפרים בחדרה לסבול מצחנה נוראה שעלתה מפחי האשפה בחצרותיהם. אחרי בירור קצר הבינו התושבים שמשאית הזבל שבדרך כלל אמורה להגיע פעמיים בשבוע לשכונה לאסוף את האשפה, לא הגיעה וכבר למעלה משבוע, למרות פניות חוזרות ונשנות של תושבים לעיריית חדרה, הם נותרו ללא מענה.

ביום שני שעבר, בשעת בוקר מוקדמת, הגיעו פועלים והוציאו מהחצרות בשכונה את פחי הזבל. לפי ההסכם עם העירייה, על קבלני איסוף האשפה להגיע תוך 45 דקות עד שעה מהרגע שהוצאו הפחים מהחצרות, אבל לפחות לשכונת אפרים משאית הזבל לא הגיעה. התושבים התקשרו פעמים רבות למוקד העירוני ולמחלקת התברואה ובסופו של דבר משאית הזבל הופיעה באיחור של עשר שעות.

"ביום שישי שוב הגיעו הפועלים והוציאו את פחי הזבל, אבל הפעם משאית הזבל לא הופיעה, גם לא באיחור", מתלונן אחד התושבים. "נאלצנו להחזיר לחצרות את הפחים שעמדו בשמש היוקדת. שקיות האשפה המשיכו להיערם וחלק מהפחים החלו לעלות על גדותיהם".

ביום שני השבוע בשעת בוקר, שוב הוציאו הפועלים החרוצים את פחי האשפה מהחצרות ושוב משאית הזבל לא הופיעה. התושבים, שבמשך שבוע סובלים מתפקוד לקוי של קבלן איסוף האשפה וטיפול איטי מדי של עיריית חדרה, חששו שייאלצו לעבור שבוע נוסף ללא פינוי האשפה והגיעו טלפונית עד למשרדו של מנכ"ל העירייה, איקי צור. לטענתם, הובטח להם שהנושא יטופל ואכן, באיחור של עשר שעות, הגיעה המשאית ופינתה את האשפה.

"העירייה מעסיקה קבלנים שאוספים את הזבל ובכך היא חושבת שהיא מורידה מעצמה אחריות", טוענים תושבי השכונה. "העירייה זורקת את האשמה על הקבלנים. כשמנסים להשיג את המחלקות השונות בעירייה, זה סיפור ארוך ומייגע, והתחושה היא שאנחנו משלמים ארנונה ומקבלים אפס".
?
מעיריית חדרה נמסר: "פינוי האשפה בשכונה מתבצע כסדרו בימים שני ורביעי, ופינוי גזם בימי שישי. בעבר נהגו עובדי הפינוי להוציא את הפחים בבוקר ולהשאירם ברחוב עד לבוא משאית הפינוי. כיום ישנו סעיף חדש בחוזה הקבלן, לפיו ניתן להשאיר פחים בחוץ רק לזמן קצר".