חסימה לא חוקית? מנכ"ל עיריית חדרה איקי צור, הנחה בשבוע שעבר את חברי מועצת העיר שלא לבוא במגע או להתערב בעבודתם של עובדי העירייה, מנהלי אגפים או אנשי מחלקות בעירייה.

לטענת צור, חלק מחברי המועצה מתערבים בעבודתם של העובדים והמחלקות השונות כאשר הם מנסים לקדם או לעזור לאזרחים בעניינים שונים.

כזכור, לפני כחודשיים הוציא צור הנחייה נוספת, אז קבע כי אין להוציא מסמכים מקצועיים משטח העירייה אל חברי מועצה או גורמי חוץ.

צעדו של צור, הכעיס מאוד את אנשי האופוזיציה. בתחילת השבוע שעבר, בעקבות ההנחיה, נפגש צור עם חברי סיעת הירוקים - חדוה יחזקאלי ואוהד מרחב,
פגישה שהוגדרה כטובה מאוד, ממנה יצאו הצדדים מרוצים.

אולם בכך לא הסתיימה הפרשה. בישיבת המועצה בהמשך השבוע הטיח צור ביחזקאלי: "אני לא אתן לך ללכת עם אזרחים לאגף ההנדסה כדי לקבל היתרים. אני גם לא אתן לך לטפל בעובדים. לכי אל הממונה במשרד הפנים ותדברי איתו".

התנהגותו של צור הרתיחה את השניים. "תתבייש לך" צעקה יחזקאלי לעבר המנכ"ל. גם מרחב לא נשאר אדיש. "זה מה שנשאר לכם, לחסום את השליחות הציבורית של חברי המועצה", אמר.

בסוף הישיבה ניגש צור ליחזקאלי והתנצל על התנהגותו. יחזקאלי אמרה השבוע: "אנו מצרים על ההחלטה. לא בא בחשבון שהשליחות הציבורית שלנו תצונזר, ויוציאו ממנה את הרעיון המרכזי שעומד בבסיס השליחות הציבורית".

"אם המנכ"ל החושב שהוא עדיין נמצא במסדרונות המשטרה, יש לו טעות מרה. במידה והמנכ"ל לא ישנה את החלטתו, אנו נפנה לערכאות משפטיות".

לדברי יחזקאלי, משיחה עם חברות מועצה בערים כמו הרצליה ורעננה, עולה כי אין כל הנחיה כזו, והיא אף לא מקובלת על פי חוזר מנכ"ל.

ראש עיריית חדרה, חיים אביטן, אמר בתגובה: "ההנחיה המתייחסת לפניות של חברי מועצה לעובדי עירייה נועדה למנוע הכשלה של נבחרי ציבור, הן מהקואליציה והן מהאופוזיציה".

בעירייה מסרו בתגובה: "חל איסור מוחלט על נבחרי ציבור לקדם עניינים אישיים של אזרחים באופן ישיר מול המנהלים המקצועיים ולא דרך צינורות העבודה המקצועיים הנהוגים בכל מינהל תקין, תופעה שאותה מבקש המנכ"ל לעקור מן השורש".