התקווה שכאן יוקם בית קולנוע חדש- מתחם המיקס (צילום: איתמר רותם)

בשנת 2012 נחתם הסכם בין פוליגון נדל"ן לרשת הסינמה סיטי להקמת עשרה אולמות קולנוע בקומה השנייה של מתחם המיקס במזרח חדרה. בפועל לא חלה שום התקדמות ותושבים רבים איבדו את התקווה לראות בית-קולנוע מוקם במתחם.

רק לפני חודש פרסמנו ב'מיינט חדרה', מדוע לא צפוי להיפתח קולנוע בחדרה , בכתבה סיפרנו על פיצוץ אחר בהסכם שבו אמור היה לקום בית קולנוע במתחם אנרג'י פארק הנבנה במערב העיר, אך עקב קשיים כלכלים לכאורה של חברת גלובס-מקס, ההסכם לא ייצא אל הפועל, כך שחזון פתיחת בתי הקולנוע בחדרה בקרוב, התרחק.

השבוע, ניצוצה תקווה חדשה לראות רשת בתי קולנוע מגיעה לראשונה לחדרה וזאת עקב הודעה מפתיעה שהוציאה לבורסה חברת "פוליגון נדלן", מבעלי מתחם המיקס ובה נכתב שדירקטוריון החברה אישר את הקמת מתחם בתי הקולנוע והקמתו אמורה להסתיים בעוד כ-15 חודשים.

חבר מועצת העיר, שי ברכה, מחזיק תיק התעשיות והעסקים בעיר, מסביר שהסיבה שההסכם להקמת הסינמה סיטי במתחם המיקס, התעכב בשנים האחרונות, קשורה להיבטים הכלכליים והעסקיים שנוצרו עקב שינוי עלותו המקורית של הפרויקט משנת 2012  לעלותו כיום.

 השינוי נעמד על התייקרות של עשרה מיליון שקלים הכוללים גם הגדלת כמות מקומות הישיבה בקולנוע לעומת התכנון המקורי והגדלת החללים הפנימיים שבהם יהיו מספר מסעדות בקרבת הקולנוע.

מתחם המיקס (צילום: איתמר רותם)

בסופו של דבר, טוען ברכה: "שני הצדדים הגיעו להבנות וזאת לאחר שראש העירייה צביקה גנדלמן ואני, פעלו רבות מאחורי הקלעים כדי לגשר ביניהם. העירייה, מבחינת ההסכם, מתחייבת לסלול חנייה מסודרת מאחורי מתחם המיקס לתושבים שיגיעו לקולנוע".

אמיר כהן, מנכ"ל חברת פוליגון נדלן בע"מ:  "ההודעה שהוצאנו לבורסה עליה אני חתום, נותנת את מירב הפרטים. יש הסכם לנו עוד מ-2012, אבל עכשיו נחתמה תוספת שנייה להסכם שבמסגרתה אנחנו נגדיל את הקצב  ב9.5 מיליון שקלים והם התחייבו לסיים את הקולנוע תוך 12 חודשים , פלוס שלושה חודשי גרייס שזה אומר תוך 15 חודש. מתוכננים שם  כ11 אולמות קולנוע "

מסינמה סיטי לא נתקבלה תגובה.

הודעת חברת פוליגן