בעבר נהגים נהגו להבהב באורות בכדי להזהיר את כלי הרכב הבאים ממול על הימצאות ניידת משטרה בדרך. המחווה הזאת נהוגה בישראל כבר עשרות בשנים, אבל מסתבר שתושב האזור, ככל הנראה מהיישוב אליכין, לקח אותה צעד אחד רחוק מדי.

במהלך מבצע שערך משרד התנועה בתחנת חדרה באזור בשבוע שעבר, הציב התושב קופסת קרטון ועליה כתב: "משטרה בסיבוב". את השלט הציב על גג רכב חונה באחד מרחובות היישוב, במטרה להזהיר נהגים פן יקבלו דוחות תנועה. את הקרטון מצא השוטר רס"מ יוסי אלג'ים בסמוך למקום האכיפה ומיהר לדווח למפקד המבצע, רפ"ק ליאור לוי. במשטרה ראו את העניין בחומרה ופתחו בחקירה בניסיון לאתר את החשוד שהפריע והכשיל את השוטרים בעבודתם.

"זאת הפעם הראשונה שאנחנו נתקלים בדבר כזה", הסביר רפ"ק לוי. "אנחנו רגילים שנהגים מזהירים ומתריעים בפני אחרים על הימצאות משטרה בצפירה או באיתותים, אבל לתלות שלט זה כבר דבר חדש".

שוטרי התנועה לקחו את קופסת הקרטן איתם כראיה כנגד מי שהציב אותה ובמקביל נערכה בדיקת נסיבות המעשה. מהמשטרה נמסר, כי החשוד במעשה טרם נתפס.

במהלך המבצע רשמה המשטרה 55 דוחות תנועה בגין אי ציות לתמרורים, אי חגירת חגורות בטיחות, אי מתן זכות קדימה להולך רגל, דיבור בטלפון נייד, מהירות מופרזת וחנייה בחניית נכים. בתוך כך שוטרי משרד התנועה בשיתוף הפיקוח העירוני של עיריית חדרה, ערכו בסוף השבוע שעבר מבצע רחב היקף בגבעת אולגה, שבמהלכו נרשמו 60 דוחות בגין עבירות שונות וחמורות וארבעה כלי רכב הורדו מהכביש.

רפ"ק לוי ציין, כי באליכין ובגבעת אולגה ישנה נטייה "לשכוח" חוקי תעבורה. "משרד התנועה ברשותי ימשיך לבצע אכיפה ממוקדת בשני היישובים, תוך התייחסות של אפס סובלנות כלפי הנהגים העבריינים", אמר.


יוסי אלג'ים והקרטון שנתפס ועליו האזהרה