מה אתם הייתם עושים? בשנים האחרונות התוודעה המדינה ליותר מידי מקרים בהם הורים שוכחים את ילדיהם ברכב והולכים לעשות את סידוריהם, גם אם לדקות מעטות בלבד. חלק מהמקרים הללו מסתיים, לא עלינו, במוות.

ביום חמישי שעבר, אירע מקרה דומה בחדרה, אולם הפעם לא היה מדובר בהפקרה. אלי תוהמי, פקח של עיריית חדרה, סייר במסגרת תפקידו בשעות הבוקר במרכז העיר והבחין בהתקהלות ובהמולה ברחוב העלייה השנייה, סמוך לגן ילדים.

הפקח, שמיהר אל המקום, ראה אישה מבוהלת עומדת ליד רכב שעמד בשמש הקופחת. לדבריה, הרכב ננעל כשהמפתחות בתוכו והיא אינה יכולה להוציא את בתה, פעוטה כבת שנתיים,
שהייתה קשורה לכיסא בטיחות בספסל האחורי.

הפקח הביט לתוך הרכב והבחין שהילדה החלה לגלות סימני מצוקה מהחום הכבד. תוהמי לא ביזבז זמן והדריך את האם המבוהלת כיצד למשוך את תשומת לבה של הפעוטה אל צד אחד של הרכב.

ברגע שהילדה הסיטה את מבטה, ניפץ הפקח את אחד מחלונות הרכב, הושיט את ידיו פנימה והצליח לחלץ את הילדה שנמסרה לאמה אסירת התודה. תוהמי עצמו שנפצע קל בידו, טופל במקום והתעקש לחזור לעבודתו.

"הכל היה שגרתי, ירדתי מהאופנוע והלכתי לבדוק תווי חנייה כמו כל פעם", סיפר השבוע תוהמי. "התקדמתי במעלה הרחוב כששמעתי צעקות של אנשים".

"רצתי למקום שם קיבל את פניי אחד מבעלי הבסטות באזור ועדכן אותי מה קורה. לא חיכיתי שנייה או שתיים, לקחתי פטיש שהובא על ידי שכנה וניפצתי בזהירות את החלון הקדמי של הרכב".

תוהמי מספר, כי האנשים שהתקהלו סביב הרכב החונה, לא ידעו כיצד לנהוג בסיטואציה שנוצרה, למראה הילדה הקטנה שמיררה בבכי בתוך הרכב הנעול.

"אני לא ממש יודע כמה זמן הילדה הייתה באוטו, אבל שקלתי לדווח על המקרה למשטרה. אסור להגיע למצבים כאלה. אני גם אבא לילדים ואני לא רוצה לחשוב על סיטואציה כזאת בהקשר של הילדים שלי".

"אחרי המקרה אנשים וחיזקו אותי. אמרו לי שעשיתי מצווה. אמנם גם נחתכתי באצבע, אבל הכל הסתיים בסופו של דבר בשלום", סיכם תוהמי.