"אני מהקומנדו הטורקי", צעק צעיר מכפר ג'ת, 24, לפני שבועיים לעבר העוברים ושבים בחדרה, תוך כדי שהוא מקלל ומגדף אותם. החשוד נעצר על ידי משטרת חדרה ובית המשפט האריך את מעצרו.

על פי תחנת משטרת חדרה, האירוע התרחש ביום רביעי לפני שבועיים, בסמוך לשעה 17:30 אחרי הצהריים, כאשר החשוד הגיע לקניון "לב חדרה". עם כניסתו לקניון החל הצעיר, כך על פי החשד, לקלל את העוברים ושבים והתעמת עם שני מאבטחים בכניסה לקניון תוך שהוא צועק לעברם כי הוא מהקומנדו הטורקי.

על פי החשד, הוא החל לתקוף עוברים ושבים ולירוק עליהם ולקלל אותם. מאבטחי הקניון השתלטו עליו והעבירו אותו לידי שוטרי תחנת חדרה שהוזעקו למקום. על פי המשטרה, בחזקתו של הצעיר נתפסו כמה מכשירים טלפון ניידים, החשודים כגנובים.

הוא הובא לבית משפט השלום בחדרה עם בקשה להארכת מעצרו. בבקשה טען נציג התחנה רס"מ דוד אלפסי, כי יש ראיות הקושרות אותו למיוחס לו באופן ממשי. לדבריו, הצעיר תפס את אחד האנשים שהיו בקניון באותה עת, בגרון, ממש כבחניקה, וירק לעבר אחרים ותוך כדי כך השמיע התבטאויות גזעניות, כנגד היהודים.

מנגד טען בא כוחו של החשוד, עו"ד רמי יונס, כי מרשו היה תחת השפעת אלכוהול ולא ברור אם היה מודע בכלל למעשיו. עו"ד יונס ביקש לשחררו בתנאים מגבילים.

בהחלטתו ציין השופט, משה גינות, כי החשוד הודה כי לפני כניסתו לקניון שתה 4 בקבוקי בירה. "עיינתי בחומר הראיות ואני סבור כי קיים חשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות לחשוד", הוסיף השופט גינות והאריך ב-24 שעות את מעצרו. מאוחר יותר הוא שוחרר בתנאים מגבילים.