אצבע מאשימה. "שופרסל ביג" במרכז הקניות "שערי חדרה" בעיר שילמה במסגרת הסכם פשרה, כ-70 אלף שקלים ללקוחה שאצבעותיה נשברו כשהתיישבה על כיסא ים מתקפל.

אילנה דניאלוב (40), תופרת במקצועה מחדרה, נהגה מדי שבוע לערוך את קניותיה ב"שופרסל ביג". באותה העת, לפני למעלה משנה, הציע הסופרמרקט כיסאות ים מתקפלים למכירה.

אחד מהכיסאות הוצג בחנות והקונים הוזמנו להתיישב עליו ולנסותו. דניאלוב הסתקרנה והתיישבה על הכיסא. לטענתה, ברגע שהתיישבה נסגר הכיסא על כף ידה ודם פרץ
לכל עבר. דניאלוב הוטחה ארצה ונחבלה גם בברכה.

כואבת ונסערת הצליחה דניאלוב להגיע בכוחות עצמה לבית חולים "הלל יפה", שם נקבע כי היא סובלת משברים באצבעות ידה. מאוחר יותר, על פי תקנות המוסד לביטוח לאומי, נקבעה לה נכות בשיעור של 14 וחצי אחוזים.

דניאלוב הגישה באמצעות עורך הדין אורן בושרי, תביעה נגד החברה. בכתב התביעה צויין, כי "פגיעתה נגרמה עקב השימוש בכיסא המתקפל, שהוא מוצר פגום" וכי "מדובר ברשלנותה המלאה והמוחלטת של החברה".

עוד צויין, כי "התובעת, עיסוקה כתופרת ומהות עבודתה, מחייבת אותה במוטוריקה עדינה של כפות ידיה. בעקבות התאונה וכתוצאה ממנה היא נותרה נכה, מוגבלת בתנועות ובתפקוד, כשהיא סובלת מכאבים עזים".

"אשתי ישבה כחודש וחצי בבית ולא עבדה. היא חזרה לפעילות אבל היא עדיין סובלת מכאבים", אומר בן זוגה של דניאלוב.

"יום למחרת המקרה הגענו לסופר כדי לשוחח עם המנהל. הכיסאות כבר לא היו שם. הם כנראה מיהרו להכניס אותם למחסן. עכשיו, בתחילת הקיץ, אותם כיסאות בדיוק חזרו לסופר והם מוצגים לקונים. לדעתי, הם לא למדו לקח".

בשבוע שעבר העבירה, כאמור, חברת "שופרסל" לדניאלוב כ-70 אלף שקלים במסגרת הסכם פשרה שנחתם בין הצדדים, תוך הבטחה לסילוק התביעה.

מ"שופרסל ביג" נמסר: "מדובר בהסכם פשרה שהושג בין חברת הביטוח שלנו לבין התובעת, הסכם אשר קיבל תוקף של פסק דין".