שעת סיפור. בזמן שבעולם מתגייסים לטובת שמירה על כדור הארץ, פרנסי העיר חדרה כנראה שאינם מוטרדים בנושא. אחרת מדוע מדי לילה, בשבועות האחרונים, דולקים האורות שבבניין העירייה, למרות שאין בו נפש חיה?

הדבר תמוה במיוחד לנוכח העובדה שעיריית חדרה היא אחת מ-13 רשויות מקומיות שציינו בשבוע שעבר את אירועי "שעת כדור הארץ".

אמנם במסגרת האירועים כיבתה העירייה את האורות למשך שעה אחת, אבל שכנים מציינים בזעם כי בשבועות האחרונים, דולקים הפנסים
שמוצבים סביב בניין העירייה לאורך כל שעות הלילה.

תושבים אחרים מציינים שבזבוז החשמל, שעולה כסף רב למשלם המסים, מטריד את מנוחתם. אחד התושבים, שהתהלך בשעה אחת בלילה במוצאי שבת האחרון בסמוך לעירייה.

הוא נדהם לגלות כי על אף השעה המאוחרת ואי הימצאותם של עובדים בעירייה, דלקו האורות באין מפריע. "זו לא הפעם הראשונה שבה אני עובר ליד העירייה בשעות הערב או הלילה ורואה את התאורה בבניין העירייה דולקת", אמר.

"הבזבזנות המיותרת, ללא הצדקה, גורמת לי אי נחת. זה הון תעופות שנשפך סתם. זה כמו לראות ברז מים פתוח שאף אחד לא טורח לסגור אותו. זה מקומם ומשקף משהו בהתייחסות לכסף ציבורי".

"אם עיריית חדרה מעלה את תעריפי הארנונה ודורשת מאיתנו כספים רבים, הם אמורים להיות מושקעים בעיר ולטובת רווחת התושבים ולא עבור חשמל שדולק, סתם כך, בשעות הלילה. דין פרוטה כדין מאה".

מעיריית חדרה נמסר: "התאורה ההיקפית על מבנה העירייה דולקת מדי לילה לצורכי בטיחות וביטחון העובדים השוהים במבנה גם בשעות הלילה".

"תמוהה העובדה שנעשה ניסיון לקשור תאורה בעלת משמעות ביטחונית לפרויקט כמו שעת כדור הארץ שבמסגרתו נרתמה עיריית חדרה להעלאת המודעות לנושא זיהום אוויר ואיכות הסביבה".