יהודי כן מגרש יהודי? לפני כשלושה חודשים נעלה את שעריה הספרייה העירונית ברחוב התנאים בשכונת גבעת אולגה בחדרה.

לדברי הספרניות, הן קיבלו אז הוראה לארוז את ספרי הקריאה ולפנות את השטח לאחר שמישהו ממקבלי ההחלטות קבע שהמבנה הציבורי יעבור לידיה של ישיבה ללימוד תורה.

גורמים בכירים בעירייה ניסו לטשטש אז את השמועות: "המבנה הוכרז לאחרונה כמבנה מסוכן על-ידי אגף ההנדסה. רק לאחר סיום עבודות השיפוץ, יוחלט מה
יהיה ייעודו של המבנה, לרווחת תושבי השכונה".

גם ממלא מקום ראש העיר, סמי לוי, דאג להפריך את השמועות לכאורה ומסר: "כרגע אנחנו לא עושים עם המבנה הישן של הספרייה כלום. אחרי שנשפץ ונשקם אותו נחליט. לא פותחים במקום ישיבה".

אבל הודעות לחוד ומציאות לחוד, ובשבוע האחרון נכנסו בחורי ישיבת בית חב"ד להתגורר במבנה. מביקור במקום נראה, כי את השיפוצים הם ערכו בעצמם. ומה לגבי הספרייה העירונית?

היא הייתה אמורה לעבור למקום חדש שהוקצה לה במתחם הספרייה המדעית של מרכז ה"טכנודע" בשכונה, אבל היא עדיין לא נפתחה.

מעיריית חדרה נמסר אז: "המבנה הוכרז כמסוכן על-ידי אגף ההנדסה. לכן הוחלט להעביר את הספרייה. בד בבד בקרוב יחלו עבודות מקיפות במבנה הישן על מנת לשפצו ולתקן את ליקויי הבטיחות לאחריהן יוחלט מה יעודו".

לפני שלושה חודשים סיפרו עדי ראייה ל"ידיעות חדרה", כי לוי הגיע לספרייה מספר פעמים באותם שבועות. מסתבר שהוא לא בא להחליף ספרים.

הספרניות טענו שהתבשרו כי המבנה עתיד לעבור שיפוצים על מנת שיתאים לבחורי הישיבה שעומדים להיכנס אליו.

והמבנה אכן לא נשאר ריק. מביקור שערכנו במקום בשבוע שעבר, ניתן היה לראות כבר מדלת הכניסה למבנה מיטות קומתיים, מקלחת ושירותים וכמה בחורי ישיבה עובדים במרץ על צביעת הקירות.

"אנחנו נכנסים לפה בסוף השבוע הקרוב", אמר אחד הבחורים. "זה הולך להיות מגורים לבני ישיבה. ישיבת חב"ד", הוא ציין.

תושבת שכונת גבעת אולגה ציינה: "לא ברור לנו איך העירייה מתנהלת. מפנים מבנה ציבורי, גם אם הוא לא ראוי, ונותנים אותו לגוף פרטי. מי משפץ את המבנה? מי מממן את השיפוץ? ולמה מבנה עירוני לא נשאר עירוני?".

"הרי ברור לנו שתלמידי הישיבה הם לא מהשכונה, אלא הביאו אותם ממקומות אחרים, מכל הארץ. המבנה הזה הוא שלי ושלך ושל כל חדרתי בעיר, אבל המבנה הזה לא ישרת אותנו יותר", היא מלינה.

מעיריית חדרה נמסר השבוע: "מדובר בפלישה בלתי חוקית למבנה ציבורי שנסגר על-ידי העירייה לצורכי שיפוצים ותיקון ליקויי בטיחות. מנכ"ל העירייה הנחה את סיירת הביטחון העירונית לפעול בהתאם לחוק ולפנות את הפולשים".