גל תקיפות של הצוות הרפואי בבית החולים "הלל יפה" בחדרה. תושב העיר, 61, נעצר בשבוע שעבר על ידי המשטרה בחשד שתקף אחות חדר המיון בזמן שטיפלה בו.

התקיפה אירעה ביום שישי האחרון, אחר חצות, בעת שהחשוד הגיע לחדר המיון בבית החולים על מנת לקבל טיפול רפואי. על פי החשד, בעת שאחת האחיות טיפלה בחשוד, משך החשוד בשערות ראשה.

לטענת בית החולים, החשוד הובא לבית החולים על ידי אשתו ובתו. כאשר החלה אחת האחיות את נטילת המדדים והבדיקות, תפס לפתע האיש בשיערה והחל
למשוך בו בחוזקה", סיפרו בבית החולים.

הצוות הרפואי במקום התערב מיד בניסיון לשחרר את לפיתתו של החשוד. בו בזמן, איש צוות הביטחון שהיה בסמוך למקום ושמע את צעקותיה של האחות, ניגש במהירות למקום.

בבית החולים ציינו כי החשוד רוסן, והוזמנה משטרה שלקחה אותו למעצר. החשוד נחקר והובא לבית משפט השלום בחדרה על מנת להאריך את מעצרו.

בבקשה להארכת המעצר טענה המשטרה כי קיימות ראיות ממשיות שקושרות את האיש לביצוע העבירה. במהלך הדיון סיפר נציג התחנה כי החשוד הגיע לבית החולים לאחר שבלע כדורים והיה שתוי.

לדבריו "לא ניתן לשום אזרח להכות ולתקוף עובדי ציבור אשר באים לטפל בו נאמנה. הצוות הרפואי שהותקף בא לסייע לחשוד על מנת שיקבל טיפול רפואי".

בא כוחו של החשוד, עו"ד ניב ישי, טען כי מדובר באדם שהינו אב שכול לבן שנהרג בצבא לפני 10 שנים, "מאז, מטבע הדברים, החשוד מצוי במצב נפשי לא פשוט וצורך כדורי שינה רבים על מנת לישון".

לטענתו, החשוד הגיע ביחד עם אשתו בגלל התקף ובגלל שהוא היה נתון תחת השפעת כ-20 כדורי בנדורמין שהוא נוטל על מנת לישון ורצה אינהלציה בבית החולים.

"מצבו, לצערי, לא מאפשר לו בכלל לזכור מה קרה שם או בחקירת המשטרה בגלל ההשפעה הרבה של הכדורים, ואין לנו גרסה שלו מהאירוע".

השופט נאסר ג'השאן קבע בהחלטתו, כי קיים חשד סביר שהחשוד עבר את העבירה בה הוא חשוד והאריך בשלושה ימים את מעצרו.

מקרה תקיפת האחות הוא המקרה השלישי בחודשיים האחרונים בהם הופגנה אלימות פיזית כנגד עובדי בית החולים. לפני כחודש, תושב ג'יסר א-זקרא תקף רופאה ומקרה נוסף התרחש כאשר תושב חדרה תקף רופא.

מנהל "הלל יפה", ד"ר מאיר אורן, ציין כי ביה"ח עד בשנים האחרונות לעלייה מדאיגה בהתייחסות אלימה, פיזית ומילולית, כלפי הצוותים המטפלים.

"אנו דוחים בשאט נפש התנהגות זו. אני מקווה שרשויות החוק ימצו את הדין עם האיש על מנת שאחרים יבינו שאלימות, מכל סוג שהוא, היא פסולה ובלתי נסבלת".