תושבי שכונת בית אליעזר בחדרה מתנגדים ומוחים על כוונת העירייה לשנות את סיווג הארנונה בעיר, אשר תייקר את תשלום הארנונה שלהם.

בראשית השבוע הם שלחו, באמצעות "ועד פעולה בית אליעזר" שהוקם לצורך העניין, ערר לראש העיר, חיים אביטן ולמנהלת הארנונה בעירייה, שרי אלדן.

העתקים מהערר נשלחו גם לשר הפנים אלי ישי, לשר האוצר יובל שטייניץ, לחברי מועצת העיר ולתושבי שכונת בית אליעזר.

כפי שכבר פורסם בעבר, התושבים מתנגדים להחלטת מועצת העיר מחודש נובמבר האחרון להעלות את סיווג הארנונה מאזור ב' לאזור ב' פלוס.

משמעות ההעלאה הינה ייקור הארנונה בשיעור של 13.75-3.5 אחוזים, בהתאם לגודל הנכס. התושבים צירפו לערר עצומה, עליה חתמו
למעלה ממאה תושבים המתנגדים נחרצות למהלך.

בערר ששלחו התושבים הם מסבירים, כי אין כל הצדקה בשינוי סיווג צו הארנונה. "לא חל שום שינוי המצדיק גזירה זו", נכתב בעצומה. "שכונתנו סובלת מכבישים ירודים ומשובשים עם מהמורות שנסללו ברובם בשנת 1952".

"הכבישים אצלנו הם צרים, מסוכנים, ללא מפרצי חנייה ומדרכות וללא מערכות ניקוז למרות שאנו מצויים בשנת 2010", מציינים התושבים במכתבם.

"ריחות של סירחון מלווים אותנו לקראת תחילת הקיץ, מכת היתושים מהנחלים מתעצמת עם סיום החורף והעשבייה השוטה מתפשטת בכל השטחים הציבוריים בשכונה. מפגעים אלה גורמים להטרדה בלתי פוסקת ואף מזיקה".

משה עומייסי, תושב השכונה וממובילי המאבק בבית אליעזר: "בשכונת גבעת אולגה, לדוגמה, ישנן מדרכות בכל הרחובות, כבישים תקינים, ותנופת הפיתוח ניכרת בכל פינה והיד עוד נטויה".

"זאת בו בזמן שבמועצת העיר נתקבלה החלטה באופן סלקטיבי, להפחתת סיווג הארנונה בגבעת אולגה ובמקביל להעלאת הסיווג בבית אליעזר".

"מגמה מכוונת זו יוצרת אפליה ועיוות. לציבור יש דעה שאמורה להיות מיוצגת בהחלטות מועצת העיר. על פי ידיעתנו, לא השתתף שום נציג שכונת בית אליעזר, שאינו חבר מועצה בהחלטה".

"אנו דורשים לבטל את ההחלטה להעלאת רמת הדירוג של שכונתנו ולהשאירה על כנה - אזור ב'. ציבור התושבים אינו מתכוון להתנהג כעדר מובל והוא ייאבק בכל הדרכים העומדות לרשותו באופן חוקי".

יו"ר ועדת הכספים בעירייה, חבר מועצת העיר בנצי נורדמן, מסר בתגובה: "אני הצעתי לתושבים להגיש ערעור. אני באופן אישי מאמין שהערעור לא יתקבל. שינוי סיווג הארנונה הוא תיקון עוול של שנים".