עבריין מין בתוך המשפחה. תושב חדרה, 46, הורשע השבוע בבית המשפט המחוזי בחיפה בעבירות מין רבות וחמורות בשלוש בנותיו החורגות, בהיותן קטינות, תוך ניצול סמכותו עליהן כאביהן החורג.

הנאשם ואשתו לשעבר היו נשואים שמונה שנים ולהם שלושה ילדים משותפים ושלוש ילדות (ילידות 91', 93' ו-95'), שהינן בנותיה מנישואיה הקודמים וכולם התגוררו יחדיו בחדרה.

מכתב האישום עולה כי בין השנים 2008-2005 ביצע הנאשם בקטינות עבירות מין, במספר רב של הזדמנויות, ובמקומות שונים לרבות בדירות בהן התגוררו יחדיו.

לטענת התביעה, הנאשם בעל במספר הזדמנויות את אחת הבנות בהיותה קטינה מתחת לגיל 14 וניסה לבעול וכן ניסה לבצע
מעשה סדום באחרת בהיותה קטינה מתחת לגיל 16.

בנוסף ביצע הנאשם בקטינות מעשים מגונים לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים בנסיבות של אינוס, בהיותן קטינות מתחת לגיל 16. כן נטען כי הנאשם עשה מעשים מגונים בפני הקטינות וכן הטריד מינית שתיים מהן.

הנאשם כפר בעובדות כתב האישום וטען כי מדובר בעלילה, פרי יוזמתה של גרושתו, אימם של המתלוננות וזאת, לאחר שהודיע לה על כוונתו לעזוב את ביתם.

מהכרעת הדין עולה כי הפרשה נחשפה בשעה שאחת הקטינות התגוררה זמן מה אצל חברה של אמה. החברה שמעה שיחה של הנערה עם הנאשם ועודדה אותה לפתוח את ליבה.

מיד לאחר מכן שכנעה החברה את הקטינה לספר על המעשים לאימה. האם המזועזעת תשאלה גם את בנותיה האחרות בנושא שהודו כי הנאשם פגע מינית גם בהן.

אב בית הדין, השופט יוסף אלרון, קבע כי ניתוח עדות כל אחת מהמתלוננות, למול גרסת הנאשם והשוואתה ליתר העדויות, מוביל למסקנה בלתי נמנעת כי אמת בפיהן.

השופטים האחרים הצטרפו לקביעות השופט אלרון והרשיעו את הנאשם בעבירות ניסיון אינוס קטינה בת משפחה על יד אחראי, ניסיון למעשי סדום בקטינה בת משפחה על ידי אחראי.

בנוסף הורשע הנאשם במעשים מגונים בנסיבות של אינוס בקטינה בת משפחה על ידי אחראי, מעשים מגונים בפני קטינה בת משפחה והטרדה מינית בגין כל התבטאויותיו והתייחסויותיו המיניות. גזר הדין יינתן במועד אחר.