"ככה ייעשה לאיש אשר המלך חפץ ביקרו", אמר ראש עיריית חדרה, חיים אביטן, לזוכה הריאליטי "האח הגדול", אלירז שדה, והוביל אותו ללב ההמון שהמתין לו בעדלאידע הפורימית, שהתקיימה בעיר עם שלטים ומסכות בדמותו.

מסתבר שהיו מי שלא אהבו את מה שהם מכנים "מפגן הסגידה" שערכה עיריית חדרה לשדה. יומיים אחרי האירוע
הופצה ברשת עצומה שיוצאת נגד התנהלות האירוע והעובדה שנעדרו ממנו מסרים חינוכיים ומופעי ילדים.

עד כה, מזה שלושה שבועות מאז התפרסמה העצומה, צפו בה כ-6,000 תושבי העיר וחתמו עליה 400, ביניהם מנהלי בתי ספר, אנשי חינוך, הורים ואפילו ילדים, שלא חסכו בתגובות נזעמות. מפיצי העצומה מתכוונים לכשיגיעו ל-1,000 חתימות להגיש אותה לראש העיר ובדעתם להחרים את העדלאידע בשנה הבאה ולמצוא לה אלטרנטיבה חינוכית הולמת.

לפני כשלושה שבועות התכוננו תלמידי כיתות ד' מבתי הספר בעיר להשתתף בתהלוכה. הם התכוננו לקראתה שבועות רבים, הכינו מיצגים, תפרו תלבושות ועשו ללא הרף חזרות על שירים ומופעים.

הורי התלמידים טוענים, כי העובדה שבמוקד האירוע העירוני עמד שדה, היא חסרת פרופורציה והביאה לכך שאיש לא הבחין בילדים. לדבריהם הצרחות, הצפיפות והבלאגן בקבלת הפנים לשדה הותירו את כולם בתחושת החמצה מביכה.

"חזרנו הביתה מתוסכלים", מציינת אם לתלמיד כיתה ד'. "הילדים התכוננו לתהלוכה במשך חודשים. הם כל כך התרגשו, אבל ההתרגשות הפכה מהר מאוד לכאוס מוחלט. העדלאידע לא הייתה סביב פורים, לא סביב הילדים ולא סביב יצירה. היה מביך להיות חלק מהדבר הזה".

"לאורך כל התהלוכה הוזכר שוב ושוב שהנה עוד מעט יגיע אלירז. אדם עם מיקרופון צרח את שמו, ללא הרף, עד לב השמיים. נדמה שהתהלוכה כולה התעכבה, כי מארגניה חיכו לבואו המיוחל", כתבו מפרסמי העצומה. "אנו תוהים אדוני האם זה המסר שאנו רוצים להעביר לילדינו? האם אלירז שדה - עלם חמודות ככל שיהיה - הוא באמת גיבור התרבות הכי גדול וחשוב שיש לעיר הזאת להציע?".

לדבריהם, האיש היחידי שנהנה מההמולה במקום היה אלירז עצמו. "אנו חושבים שפרסומו ישרת את קידומו בלבד", נכתב בעצומה, "ואילו קידומה של עירנו תלוי אך ורק בנו, התושבים".
?
מעיריית חדרה נמסר: "המאמץ להביא את זוכה הריאליטי היה כמענה לבקשתם של רבים מתושבי העיר ששמחו לראותו ולפרגן לו. עם זאת, אף גורם מגורמי האבטחה לא צפה את מימדי ההערצה וההתלהבות, וכעת דנים באירוע במסגרת הפקת הלקחים המתקיימת בהובלת מנכ"ל העירייה כפי שנעשה אחרי כל אירוע עירוני".