האם המחזות של הבערת צמיגים והפגנות סוערות מצד עובדים מפוטרים עשויים להיראות גם בחדרה? עובדים מ"מפעלי נייר חדרה" חוששים כי הודעת החברה בדבר עליית מחירי הנייר, עלולה להביא לפליטתם ממעגל העבודה.

"מפעלי נייר חדרה", שהינה ספקית הנייר הגדולה ביותר בארץ, הודיעה בשבוע שעבר על עלייה בשיעור של 13 אחוזים במחיר הנייר. עליית מחירי הנייר נובעת מהתייקרות התאית - חומר הגלם העיקרי ממנו מיצרים נייר.

העובדים במפעל - ותיקים מאוד ורובם גם מבוגרים - טוענים שהם עלולים להתקשות למצוא מקום עבודה חדש. חלקם, שביקשו שלא להיחשף, גורסים כי לאור עלויות הייצור הגבוהות ממילא,
התייקרות הנייר, מהווה סכנה להמשך העסקתם.

כעת הם מנסים להתארגן ולהפגין במחאה על ההתייקרות. אחד העובדים המודאגים אמר השבוע: "אני בן חמישים ויודע שאם יפטרו אותי, אין לי מה לחפש בחוץ. אף אחד לא יקבל אותי לעבודה בגיל כזה".

"29 שנה אני עובד במפעל הזה, ומעולם לא פחדתי לאבד את מקום העבודה שלי כמו עכשיו. אני וחבריי לעבודה מקווים שהנהלת המפעל תעשה הכל כדי להגן עלינו, העובדים".

בהנהלת החברה ממהרים לשלוח מסר מרגיע . מ"מפעלי נייר חדרה" נמסר בתגובה: "אין כל בסיס לחששותיהם של העובדים. אין בכוונת נייר חדרה לפטר עובדים על רקע זה".