תוכנית סחיטה. שוטרי תחנת חדרה עצרו ביום חמישי האחרון צעיר תושב העיר החשוד בניסיון סחיטה של חבר מועצת פרדס חנה-כרכור מטעם סיעת ש"ס, אבי כאכון.

הצעיר, בעל עבר פלילי, איים, על פי החשד, לפגוע בחבר המועצה ובעסקיו אם לא ייענה לדרישותיו וישלם לו כסף.

כאכון, 34, משמש גם כחבר הוועדה למניעת אלימות וסמים במועצה וכאיש עסקים. הוא בעליהם של כמה אולמות אירועים, אחד מהם הוא "אולמי פאר" בפרדס חנה. כמו כן מגיש כאכון את תוכנית
הרדיו "קסם הלילה" ברדיו האזורי 90 FM.

הכל החל לפני מספר חודשים כשאל כאכון, כך על פי החשד, הגיע צעיר בן 33, מפרדס חנה. האיש, אותו כאכון לא הכיר, סיפר לו שלאחרונה השתחרר מהכלא וביקש ממנו כסף.

"הוא הגיע ל'אולמי 'פאר' וביקש כמה אלפי שקלים כהלוואה", סיפר השבוע כאכון. לדבריו, הוא הבין מהר מאוד שהאיש שעומד מולו מנסה לסחוט אותו כספית ושלח אותו כלעומת שבא. "הסברתי לו שאני לא בנק למתן הלוואות", אמר.

אבל מסתבר שהאיש לא ויתר. לטענת כאכון, שבוע מאוחר יותר הוא חזר לאולם האירועים ודרש ממנו בטון תקיף יותר הלוואה של 3,000 שקלים.

"הסברתי שאני לא מלווה כסף אפילו לאחותי. הוא נראה מאוד עצבני, נצמד אליי ושאל אם אני מכיר אותו. אמרתי שלא, וביקשתי שיעזוב את המקום. הוא נשען על השולחן אמר 'סבבה' והלך".

כך, בשבועיים שלושה הקרובים חזר הצעיר לאולם, ביקש כסף ומשלא נענה חזר בעקבותיו, אולם באחד הפעמים, החליט הצעיר לעבור לשלב הבא.

באותה השעה נערכה באולם מסיבת ברית מילה, והוא החליט פשוט להזמין את עצמו לאירוע. "הוא התחיל לטייל בין המוזמנים כשהוא לבוש בטריינינג, גופייה וכפכפים".

"מיד הבנתי שהוא רוצה להפעיל עליי לחץ בכדי שאיענה לדרישותיו. אחרי שעשה סיבוב בין השולחנות, הוא נכנס למטבח והטיל פחד על העובדים".

וכך, במשך חודשים, על פי העדויות במשטרה, החל הברנש לפקוד את האולם מדי כמה ימים, להיכנס לאירועים אליהם לא הוזמן, לטייל בין המוזמנים ולדרוש ממנו כסף.

"כחבר מועצה שמעתי מבעלי עסקים שונים במושבה שהם נתקלים באירועים דומים של ניסיון סחיטה וגביית פרוטקשן", אומר כאכון.

לדברי כאכון, בהתחלה החליט לא לערב את המשטרה על מנת לא לסבך את העניינים ואף לתת לחשוד הזדמנות להפסיק עם ההטרדות ולרדת מדרישותיו לכסף.

ביום חמישי שעבר, טוען כאכון, שוב ביקר החשוד באולם השמחות. "מנהל האירועים שלי התקשר אליי, וכמו בריטואל הקבוע, אמר לי שאותו בחור שוב נמצא באולם".

כשנענה שוב הצעיר בשלילה, התרגז ואיים כי יפגע בכאכון ובעסקיו. "הפעם זה ממש הרגיז אותי. אמרתי 'עד כאן'. כשהבנתי שהוא עלול לפגוע במשפחתי הגשתי תלונה במשטרה. אני אומר שאסור לשלם פרוטקשן. אני לא מפחד מאף אחד", משחזר כאכון בכעס.

עוד באותו הלילה נעצר הצעיר המטריד, בעל עבר פלילי, בידי המשטרה בחשד לסחיטה באיומים. הוא נחקר ולמחרת הובא בפני שופט בית משפט השלום בחדרה, סגן נשיא בית המשפט, אביהו גופמן, להארכת מעצרו.

פרקליטו של החשוד, עו"ד עומר מסארווה טען כי מרשו פנה למתלונן בבקשת סיוע כספי ואף הבטיח לו שאם ייתן לו 1,500 שקלים, יחזיר לו את הכסף, וביקש לשחרר את החשוד בתנאים מגבילים. "הוא לא איים, לא סחט ולא ניסה לסחוט", אמר.

סגן מפקד תחנת חדרה, רפ"ק רמי רז, אמר כי המשטרה מטפלת בתלונה. לדבריו, לתחנת חדרה לא ידוע על תופעה או מקרים דומים של סחיטה באיומים כנגד בעלי עסקים בפרדס חנה-כרכור.