בית משפט השלום בחדרה החליט להקל בעונשה של תושבת העיר, 60, שנמצאה מגדלת בביתה קנביס. לטענתה השתמשה בסמים במסגרת עיסוקיה הרוחניים.

מסתבר שהנאשמת עוסקת מזה שנים במתן קורסים לחניכה לחיים ומגדירה את עצמה כמטפלת רב תחומית.
במסגרת עבודתה היא מעבירה קורסים ומסייעת לאנשים לעזור לעצמם וליקום, בכדי להגיע להגשמה וסיפוק. במסגרת עיסוקיה הרוחניים השתמשה לא אחת בסמים ואף גידלה אותם בביתה.

מכתב האישום שהוגש נגדה עולה כי בחודש ספטמבר 2008, נמצאו בביתה 22 שתילים של הסם במשקל של 1.7 ק"ג.
הנאשמת הורשעה בבית משפט השלום בחדרה על פי הודאתה בעבירות המיוחסות לה בכתב האישום: גידול סמים מסוכנים ואחזקת סמים שלא לצריכה עצמית.

ב"כ התביעה, עו"ד הילה צמח כרמל, טענה כי לנאשמת הרשעות קודמות וכי מדובר בכמות גדולה של סם. לדבריה, על בית המשפט להעדיף את האינטרס הציבורי ולהשית על הנאשמת עונש מאסר בפועל.

מנגד טען בא כוח הנאשמת, עו"ד ליאור פרי, כי הנאשמת הודתה בהזדמנות הראשונה ולקחה אחריות מלאה על מעשיה. "מהרגע שנתפסה היא התנתקה מהסמים ולא מטפלת יותר באמצעות קנביס". עו"ד פרי הדגיש, כי הנאשמת צרכה את הסם לא כדי "להתמסטל", אלא כדי לתקשר. "חלק מאמינים בזה וחלק מזלזלים, אבל אין ספק שהשימוש אסור", אמר.

הנאשמת עצמה אמרה, כי היא מצטערת על כך שעברה על החוק. לטענתה, מכיוון שלפני 20 שנה החניכה הראשונה שעברה הייתה עם קנבוס, "זה הפך לכלי עבורי. לעולם אני לא נותנת למטופליי להשתמש ולא משתמשת לידם", ציינה הנאשמת שהודיעה כי מזה שבעה חודשים אינה נוגעת בסם.

השופטת, פנינה ארגמן, הדגישה בגזר הדין כי נוכחה לאחר שקראה את תסקיר שירות המבחן שמדובר בנסיבות מאוד ייחודיות של גידול הסם והחזקה בו, "שכן הנאשמת במסגרת עיסוקיה הרוחניים השתמשה בסם מסוג קנביס לצרכי עבודתה ולא נתנה לאחרים להשתמש בסם, או שהשתמשה בו בנוכחות אחרים אשר באו לקבל אצלה את הטיפול על פי הדרך שבה היא נוהגת לטפל במטופליה".

השופטת ארגמן החליטה, כי לאור החריגות ונסיבות העניין, שלא למצות את הדין עם הנאשמת והסתפקה בעונש מאסר על תנאי למשך שישה חודשים לתקופה של שלוש שנים ותשלום קנס כספי בסך 2,500 שקלים, או 90 ימי מאסר תחתיו. בנוסף, הנאשמת תבצע עבודות שירות לתועלת הציבור בהיקף של 300 שעות.