מהבורסה באהבה. מה עושה כלכלן בבורסה לניירות ערך בתל אביב בעמותה המסייעת לנוער מצוקה? ?ובכן, אלון בן-עודד, 47, מחדרה, חונך בהתנדבות בשנתיים האחרונות שלושה נערים מעמותת "גשר לנוער", והוא נהנה מכל רגע.

העמותה היא אחד הגופים שהבורסה פועלת למענו, חושפת את העובדים אליו ומעודדת אותם להתנדב בו. "פעם בשבוע, למשך שלוש שעות אני נפגש
עם הנערים", אומר בן-עודד.

"מקום העבודה מאפשר לנו, העובדים, לצאת ולהתנדב גם בשעות העבודה כאשר חלק מהזמן ממומן על ידי הבורסה וחלק על ידי העובד".

הדינמיקה של בן עודד עם הילדים היא אחד הדברים שנותנים לו, ללא ספק, משמעות בחיים. "ההתנדבות בשבילי היא חוויה גדולה. מדובר בחבר'ה שממש צומחים ומתפתחים מול העיניים וזה מרגש ומעצים", הוא אומר.

"אני מרגיש שהם זקוקים יותר לאוזן קשבת, לתמיכה רגשית ולחיזוקים, כך שמעבר להוראת כלכלה, היסטוריה ואנגלית אני מרבה לדבר איתם על חייהם האישיים ואפילו יוצא לבלות עימם מעבר לזמן הלימוד".

בן עודד מגלה שהתנדבות למען הקהילה היא חלק מהאתוס המשפחתי שלו. "אבא שלי ואמא שלי ושתי האחיות שלי, כל אחד מאיתנו מתנדב בקהילה הקרובה אליו".

"למרות שאני בן אדם מאוד עסוק שגר בחדרה ועובד בתל אביב ואב לשתי בנות ומצייר ומפסל, אני מוצא את הזמן לפעילות החשובה הזו שממלאה אותי מפנים".

אלון בן עודד. ההתנדבות היא מסורת משפחתית (צילום: נמרוד גליקמן)

לסיכום מוסיף בן עודד חוויה מהעבר שמלווה אותו בחייו עד היום. "אבא שלי סיפר לי פעם סיפור חכם שאימצתי לי. פעם סיפרתי לו על מישהו שנתתי לו דבר מה ושהוא לא החזיר לי באותו מטבע".

"ואז הוא אמר לי שאפשר לקחת לבן אדם את כל מה שיש לו. את הבית שלו, את הפרנסה, אפילו את הכבוד ואת החירות שלו, אבל יש דבר אחד שאי אפשר לקחת ממנו - את מה שהוא נתן לאחרים".