איסור הנסיעה בתחום 100 המטרים מקו חוף הים, לא עושה רושם על נהגי ג'יפים, טרקטורונים ואופנועים בחוף הים בגבעת אולגה בחדרה. לפי עדויות מתרחצים שמגיעים למקום בכל שבת, נהגים מסכנים את חיי הרוחצים ופוגעים בטבע.

אמנם עונת הרחצה תיפתח רק בחודש אפריל, אך זה לא מונע מעשרות רוחצים לפקוד את חוף הים בחדרה גם בימים אלה.
"מתברר, כי הסיכון של ג'יפים וכלי רכב על החוף קיים גם בימי החורף", מתריע תושב חדרה, שהיה נתון ביחד עם בנו ביום חמישי שעבר ל"מתקפת" טרקטורונים שפשטו על החוף. "יש תופעה של ביריונים שמשתוללים בחוף ומסכנים חיי אדם. חובה על המשטרה להגביר את הנוכחות במקום ולבצע אכיפה. כבר קרו מקרים של ילדים שנפצעו ואף מתו כתוצאה מדריסה בחוף".

"לנו האזרחים אין הרבה מה לעשות", מלינה תושבת נוספת שהגיעה בסוף השבוע שעבר לחוף ביחד עם שני ילדיה. "טרקטורונים ואופנועים פשוט השתוללו על החוף, ורק בנס לא אירע אסון".

במדינת ישראל קיים כבר למעלה מעשר שנים חוק בנושא, האוסר נסיעה על חופי הארץ. הקנס בגין נסיעה על חוף הים ברכב הוא 500 שקל, ובחוף מוכרז 1,000 שקל. הבעיה היא שאין מי שאוכף אותו. לא הרשויות המקומיות, לא משרד הפנים, לא המשרד להגנת הסביבה, ולא משטרת ישראל. וכשאין אכיפה, יש מי שלוקח את החוק לידיים.

ממשטרת חדרה נמסר בתגובה: "בעבר, בתחילת עונת הרחצה בשנה שעברה, אכן התקבלו במשטרה דיווחים על טרקטורונים שמשתוללים בחופי חדרה, אולם בעקבות פעילות אינטנסיבית של המשטרה, הופסקה התופעה. לדברי המשטרה, אם יתברר שהאירועים חוזרים על עצמם, תפעל המשטרה פעם נוספת לריסון הרוכבים".

מנהל אגף מש"ב בעיריית חדרה, שולי לוי, הממונה על האכיפה בחופי הרחצה מסר בתגובה: "הפעילות המאסיבית למיגור תופעת כניסת רכבי שטח לחוף מתחילה כחודש לפני פתיחת עונת הרחצה. בעונה שעברה פעלו מחלקת הפיקוח של העירייה ומשטרת חדרה במשותף למיגור התופעה והיו הראשונים במחוז שפעלו בנושא, בדרך שזכתה לתשבחות ממפקד מחוז צפון של משטרת ישראל. האכיפה המסיבית מסתיימת כחודש לאחר תום העונה.

"מחלקת הפיקוח נערכת ביחד עם משטרת חדרה למבצע משותף למיגור התופעה. מטבע הדברים ומטעמי חיסכון מתמעטים הסיורים בעונת החורף. כאשר מתרחשת התופעה בחוף ניתן לפנות למוקד העירוני והנושא ייבדק נקודתית ובזמן אמת".