במחלקת הילדים בבית החולים "הלל יפה" בחדרה אמנם רגילים לסערות רגשיות של ההורים, אבל לא עד כדי השתוללויות וניפוץ חפצים, כמו שקורה לעתים במחלקות אחרות. ביום חמישי שעבר הגיע תושב ג'יסר א-זרקא, 28, עם בתו בת השבועיים לבית החולים משום שזו חשה ברע. בתום בדיקות הוחלט לאשפז אותה במחלקה. לאחר שהחשוד שמע את ההחלטה, טוענים שוטרי תחנת חדרה, הוא החל להשתולל, קילל והשליך חפצים.

למקום הוזעקו מאבטחים שניסו להרגיעו, אולם, כך על פי החשד, האיש המשיך להתפרע, תקף אותם ואיים שיהרוג אותם.
החשוד, נטען, לא הסתפק במעשיו אלה, שלף את איבר מינו והשתין לעבר המאבטחים. הוא נעצר לבסוף לחקירה בגין איומים, התנהגות פרועה במקום ציבורי, תקיפה סתם ומעשה מגונה בפומבי.

בחקירתו טען החשוד, כי ביקש להעביר את בתו לבית החולים "לניאדו" בנתניה ובקשתו זו נדחתה על ידי צוות הרופאים שנוכח במקום. מאז האירוע החמור, שוחררה התינוקת לביתה.

מנהל בית החולים, ד"ר מאיר אורן, ציין השבוע כי פעולתם המהירה של אנשי הביטחון מנעה פגיעה פיזית חמורה באנשי הצוות הרפואי: "הנהלת המרכז הרפואי מגנה בכל תוקף אירועים מסוג זה ומביעה שאט נפש מכל התנהגות אלימה כלפי צוות בית החולים ובכלל", אמר.

בדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בחדרה, טען נציג התחנה, רס"ב רמי יוספיאן, כי קיימות ראיות ממשיות הקושרות את החשוד לביצוע העבירות. "זו אינה הפעם הראשונה שאנו נתקלים באזרחים שמגיעים לבית החולים ותוקפים עובדי ציבור המשרתים אותם ואת בני משפחותיהם. לא הצוות הרפואי ולא המאבטחים אמורים להיות שק איגרוף", אמר.

מנגד טענה פרקליטתו של החשוד, עו"ד דינה ילוז, כי מדובר באדם נורמטיבי, אב לשלושה, ללא עבר פלילי שלא יכול לשבש את מהלכי החקירה וביקשה להורות על שחרורו. השופט, נאסר ג'השאן, קבע בהחלטתו כי קיים חשד סביר הקושר את האיש למעשים המיוחסים לו והאריך בשלושה ימים את מעצרו.

דוברת בית החולים "הלל יפה", דפנה נבו, מסרה: "בעת ביקור שגרתי של רופאי המחלקה בחדרה, ללא כל סיבה, פרץ האב לחדר האשפוז והחל לתקוף את הרופאים בקללות ובאיומים והטיח כיסאות ואביזרים שונים לכיוונם. אנשי הביטחון שהוזעקו למקום ניסו לרסן את האיש. למרות כל אלו, המשיך האיש להשתולל. בית החולים הגיש תלונה במשטרה על האירוע".