חדרה עמוסה בצמתים מרומזרים ובמעגלי תנועה, אך הרמזורים באזור התעשייה בעיר יכולים בקלות להוציא את הנהגים מדעתם. הסיבה: הצבע הירוק מתחלף כל מספר שניות וגורם למשתמשים בדרך להאדים מרוב עצבים. ציר אזור התעשייה נחשב לאחד ממוקדי התנועה העמוסים ביותר בעיר. מי שמבקש להגיע לאזור התעשייה הצפוני או לשוב ממנו, להגיע אל הווטרינר העירוני, להגיע למפעל הצמיגים "אליאנס" או למוסכים הפזורים בסמוך, נתקל תמיד בתופעה הזו. זאת בגלל הזמן הקצר שלוקח להם להחליף צבע מאדום לירוק, ולהיפך.

ולא רק הנהגים מתלוננים. גם סוחרים המתפרנסים במקום מתמרמרים ואומרים, כי עקב הרמזור הקצר נפגעות הכנסותיהם באופן קשה. לדבריהם, נהגים רבים מודעים לעובדה כי הרמזור בצומת קצר,
ולכן הם נמנעים מלהגיע למקום, מה שכמובן מפחית באופן ניכר את היקף הביקורים שלהם בבתי המסחר.

"זה פשוט בלתי נסבל", אומר אחד מבעלי המוסכים באזור. "כשיש לנהגים אור אדום, הם מתייבשים יותר מדקה בהמתנה. כשסוף סוף מגיע האור הירוק, הם לא מספיקים לחצות את חצי הדרך והוא כבר מתחלף לאדום. בהתחלה חשבנו שמדובר בתקלה, אך המצב נמשך כך כבר כמה חודשים".

הסוחרים טוענים, כי הדבר מביא לירידה ניכרת בהכנסות שלהם. "הנהגים לא פראיירים. חלקם כבר מכירים את הרמזור ויודעים שהוא בעייתי, ולכן הם נמנעים מלהגיע לכאן. התוצאה הישירה היא פחות לקוחות, שזה אומר פחות הכנסה". מספר סוחרים שהחליטו לעשות מעשה, התאגדו ופנו השבוע לעירייה במכתב בו הם מבקשים להאריך את זמן הרמזור המאפשר את חציית הכביש לנהגים. "נבקש לבחון אפשרות הארכת מופע הרמזור, על מנת שניתן יהיה להשלים מעבר כלי רכב כאשר פועל האור הירוק", נאמר במכתב.

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "לעירייה אין סמכות לשנות את הסדרי הרמזורים. העירייה פנתה בנושא למע"צ ולמשרד התחבורה על מנת להגדיל את היקף הזמן של האור הירוק, לרווחת הנהגים".

מהחברה הלאומית לדרכים נמסר בתגובה: "יש לשקול בכובד ראש כל שינוי ברמזור. עם זאת, הנושא יועלה בוועדה הבין-משרדית עם משטרת ישראל".