הטיפול הרפואי הסתיים בכלא: בית המשפט המחוזי בחיפה גזר בשבוע שעבר שלוש שנות מאסר בפועל על המעסה מרדכי קסטל, 44, תושב פרדס חנה, שהורשע על פי הודאתו בעבירות אינוס קטינה, בעת שטיפל בה, ובמעשה מגונה.

מכתב האישום עולה, כי בצוהרי התשעה ביולי בשנה שעברה, הגיעו צ', קטינה בת 17 וחברה בן ה-18, לחגוג את יום הולדתו של החבר בספא באזור חדרה. על פי כתב האישום, הנאשם, שעבד במקום כמעסה, נכנס עם צ' לחדר הטיפול בכדי להעניק לה מסאז'. הוא החל לעסות אותה כשהיא שכובה על בטנה, לבושה בתחתונים ומכוסה חלקית בסדין.

תוך כדי עיסוי, נטען בכתב האישום, ביקש קסטל מצ' לשכב על גבה, כשהיא מכוסה בחלקה העליון בסדין. הוא החדיר אצבע לאיבר מינה ונגע בחזה שלה מתחת לסדין, "שלא בהסכמתה החופשית ולשם גירוי, סיפוק וביזוי מיניים". לטענת התביעה, המתלוננת, שחשה כי מעשיו של הנאשם חורגים ממגע טיפולי, הפסיקה אותם מיד ויצאה מחדר הטיפולים בטרם חלף פרק הזמן שנועד לטיפול.

בפתח טיעוניה לעונש הדגישה באת כוח המאשימה את חומרת העבירות בהן הורשע הנאשם. לדבריה צ', שכל מבוקשה היה לקבל טיפול בעיסוי, קיבלה "טיפול שונה בתכלית שהותיר בה טראומה", ודרשה לגזור על הנאשם מאסר בפועל לתקופה ממושכת.

אירוע חד פעמי
בא כוחו של קסטל פירט את נסיבותיו האישיות של הנאשם, וציין כי מעולם לא הוגשה נגדו אף לא תלונה אחת במהלך עבודתו שכללה, כאמור, מגע עם מטופלים, למרות שהאירוע המדובר פורסם בתקשורת. הסניגור ביקש לראות באירוע, כאירוע חריג וחד פעמי וביקש להקל בעונשו של הנאשם.

הרכב שופטי בית המשפט המחוזי, אב בית הדין השופט יוסף אלרון והשופטים משה גלעד ומנחם רניאל ציינו בגזר הדין, כי הנאשם ניצל את עיסוקו כמעסה. "התנהגותו ומעשיו מעוררים סלידה, כיעור ושאט נפש רבים", כתבו. לדבריהם אין בעובדה שמטופלת חושפת את גופה לצורכי טיפול בכדי לתת לגיטימציה לפגיעה גסה בפרטיותה ובזכותה על גופה.

לזכותו של הנאשם עמדו הודאתו בפתח משפטו וקיצור הליכי המשפט. על הנאשם נגזרו, כאמור, שלוש שנות מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים ותשלום פיצוי למתלוננת בסך של 25,000 שקלים.