מועצת העיר ה-15 בחדרה. צילום: איתמר רותם

אל מול 200 בני משפחות, תומכים ותושבים שהגיעו אתמול לאולם "טואן" ברחוב הנשיא בחדרה, התקיימה הישיבה הראשונה של מועצת העיר ה-15.

במהלך הישיבה קיבל כל חבר מועצה ערכה חגיגית שכללה תעודה המעידה על בחירתו, כרך של דיני העיריות, ונוסח של הצהרת האמונים למדינה ולמועצת העיר חדרה, שאותה נשאו 21 הנבחרים זה אחר זה.

במהלך נאום שנשא מול הנוכחים ומול חברי המועצה התייחס ראש העירייה צביקה גנדלמן לתחילת הקדנציה הקודמת שלו ואמר: "לפני חמש שנים ניסיתי להבין מה חדרה צריכה. היא היתה צריכה איזון תקציבי ושינוי של כל דרכי הניהול של העירייה, החל ממנהל תקין, כשירות ויושרה ועד לשירות לתושב, החל מקידום והנעה של פרויקטים ועד טיפול נקודתי בשכונות, אבל היה גם משהו מעבר, משהו שהביא אותי להיכנס לחיים הציבוריים, חדרה היתה צריכה גאוות יחידה".

לקרת סוף הנאום, שהיה כ-10 דקות הוסיף ואמר: "חדרה שינתה את פניה בחמש שנים האחרונות ואף תשנה את פנייה בחמש שנים הבאות.לפנינו חמש שנים מאתגרות, מעניינות וגדושות בעשייה, המלאכה רבה ואנחנו מוכנים לקראתה, שיהיה בהצלחה לכולם".

מועצת העיר ה-15 בחדרה. צילום: איתמר רותם

לאחר נאומו של ראש העירייה גנדלמן החל טקס הצהרות האמונים של חברי מועצת העיר. ראשון מצהירי האמונים היה גנדלמן, ואחריו הצהירו אמונים כל חברי המועצה, הוותיקים: חדוה יחזקאלי, טל אליהו, רומן גישר, בועז ביטון, שי ברכה, בנצי נורדמן, יניב דרי, מלכיאל אלבז, גבריאל סרוסי, והחדשים: גדי אריאלי, שלמה בוזגלו, רון שגן, רונן הילף, ניר בן חיים, נתן לבייב, טספאי אדראג'ו, משה (צ'יקו) אונקנין, מירי נחשונוב, שלומי ימין ומשה אלמליח.

בתום ההשבעה ולאחר שירת ההמנון "התקווה", יצאה המועצה ה-15 של עיריית חדרה לדרכה, בישיבה הקצרה שניהל גנדלמן הוא ביקש  לאשר תקציבית שני משרות של נושאי אמון עבורו, למרות התנגדות של מספר חברי מועצה שטענו שלא הספיקו עדיין לקרוא את כל החומר על שני  המועמדים הללו וביקשו לדחות את ההחלטה לישיבה הבאה, עברה ההצעה של גנדלמן ברוב קולות.