עצומה להתקנת מזגנים בכל אולמות הספורט בחדרה מופצת בימים אלו ברשתות החברתיות, מתוך מטרה ליידע את הציבור על מצוקת התלמידים המתעמלים בתנאים קשים, לטענת יוזמיה.

מאחורי העצומה עומדים חברי רשימת 'מחוברים', ובראשם חבר מועצת העיר יניב דרי, שהעלה הצעה לסדר בנדון בישיבת מועצת העיר האחרונה - אולם זו הוסרה מסדר היום .

צילום המחשה: Shutterstock

רונן הילף, אחד מחברי הרשימה הסביר את הרעיון מאחורי העצומה האינטרנטית: "עלה הצורך ליידע את הציבור שניסיונות מצד חברי המועצה להשמיע את מצוקות התושבים נחסמים על ידי העירייה, כמו במקרה זה".

אז מה עושים?

"אם אנחנו לא יכולים להיות הקול של התושבים, שבשביל זה נבחרנו, אז כיצד בעצם נוכל למלא בהצלחה את שליחותנו, אם מסירים את הצעותינו? קיבלנו המון תלונות בעניין האולמות הלא ממוזגים ברוב בתי הספר בעיר".

מה סיפרו לכם?

"תלמידים מתעמלים בחודשים החמים בחום אימים, וכך גם בשעות אחר הצהריים. הורים שמגיעים למקום מתוודעים לתנאים בהם לומדים ילדיהם וזה זוועה. לא מדובר בתקציבי עתק, למרות ההשלכות של חשמל והוצאות נלוות, זה בר ביצוע. אמנם, זה לא משהו שיכול לקרות מייד, אבל ניתן להכין תוכנית רב שנתית ולצאת לדרך, תוך גיוס תקציב בלתי רגיל (תב"ר) לצורך העניין וזה מה שרצינו לדון בו".

חבר המועצה יניב דרי. צילום: איתמר רותם

ואילו יניב דרי מוסיף:"קיימת מצוקת אולמות ספורט בכלל ובפרט אולמות ברמה הנדרשת ב-2019, לרבות מיזוג ואספקטים נוספים. החוסר האדיר הינו תולדה של אי ניצול כספי המדינה שניתנו לטובת 9 אולמות ספורט חדשים בבתי ספר, מתוך מדיניות של אי השקעה בתשתיות תרבות ופנאי. מיזוג אולמות מהווה הכרח ולא פריבילגיה ומדובר בעלויות זניחות ביחס לתקציב של עיר כמו חדרה.

"מצופה מעיריית חדרה להפסיק לתפקד כמו חנות מכולת תוך כיבוי שריפות מקומיות ולבנות תוכנית פיתוח עירונית רב שנתית, ובכלל זה גם תוכנית למיזוג אולמות על פני 3 שנים".

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "עד לא מזמן נושא תחזוקת אולמות הספורט היה תחת אחריותה של עמותה עירונית, שבחלק מהזמן אחד מה'מחוברים' עמד בראשה ונשאלת השאלה מה הוא עשה בעניין? בדיוק בשל כך, עיריית חדרה נמצאת בעיצומו של תהליך רה-ארגון על מנת לדייק ולשפר את השירות לתושב והאחריות על הנושא, הועברה לעירייה. במסגרת תהליך זה, תילקח בחשבון התחזוקה השוטפת של אולמות הספורט ובמידת הצורך גם שיפוצם ושידרוגם במסגרת התוכנית הרב שנתית".