אשפה על המדרכה. צילום: מירית גולן

תושבים המתגוררים בסמוך  לעמדות  גזם בחדרה טוענים כי מתקיימת מעין הפקרות בנושא מצד המשליכים עצמם, שאינם מקפידים על גזם  בלבד אלא גם פורסים את האשפה המגוונת על שטח ניכר מהמדרכה, ככה שהמעבר להולכי רגל מופרע והמראה הכללי של המדרכה, הינו של מזבלה קטנה.

תושבת  רחוב יגאל  אלון בנווה חיים: "גם אם אני מניחה בצד את העובדה שעמוד הגזם  בעצמו כמעט  תדיר מהווה סכנה, כיוון שהוא נפגע  מרכב האיסוף , מתנדנד ומהווה  מפגע בטיחותי. המדרכה עצמה נראית כמו מפגע תברואתי  מחריד.

"הדברים שאנשים משליכים כלל  לא עונים  על קטגוריית גזם למיטב הבנתי. מדובר ברהיטים,  אסלות, בגדים  ישנים, פסולת בניין ומה לא. והבעיה הנוספת,  היא שהכמות תופסת חלק גדול  מהמדרכה , מפריעה להולכי הרגל  לצעוד עליה, ואנשים ברוב חוצפתם  פותחים את השקיות   המושלכות וממיינים להם  מה כדאי לקחת . מה שלא,  הם  משאירים  בתפזורת מכוערת  ונוראית על המדרכה, ככה שהרחוב  באזור עמדת הגזם, נראה כמו מחנה פליטים".

תושב רחוב הנשיא, המתגורר בסמוך לעמדת גזם  הוסיף: "פה זה באמת מראה  קטסטרופלי, כי  זה מרכז עסקים,  וכל הזמן יש רהיטים מרופטים על המדרכה,  מראות   שבורות  שמהוות סכנה וכל מיני ברזלים. עם כל  הכבוד לכך שהתושבים 'מחונכים' ומשליכים רק בעמדות גזם, גם  כאן צריכים להיות אי אלו שהם כללים והקפדה על מה מותר לזרוק, וכמה מהמדרכה זה תופס. זה לא לעניין  בכל רחוב ועל אחת כמה וכמה במרכז סחר".

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "השלכת גזם נועדה לאפשר לתושבים להוציא פסולת גזם או פסולת גושית אחרת, ובלבד שיוצאו ביום הפינוי ובאופן שאינו חוסם מעבר.

"עלים ודשא שקוצץ יוכנסו לשקית ויונחו במרוכז ביום ההוצאה. הוצאת פסולת שאינה גזם מתאפשרת במידה והתושב משליך רהיט שבור, מכשיר חשמלי שהתקלקל או כל דבר אחר בכמות סבירה של בין כף אחת לשתי כפות של מנוף הגזם. השלכת כמויות פסולת בכמות גדולה מזו, משבשת ופוגעת ביכולת המנופים להרים את כל הערימות ברחבי אזור הפינוי וגורמות למפגע מתמשך.

במקרים שבהם פסולת מושלכת בכמות לא סבירה או חוסמת מעבר במדרכה, יש לפנות לפיקוח העירוני שיטפל במפגע".