שכונת האוצר בחדרה כמרקחה: הורים בשכונה ואף מחוצה לה, טוענים כי קטין (14) תושב השכונה, מטיל אימה על ילדי השכונה ועל הנערים כשהוא מתנהג באלימות קשה ואף מבצע מעשים מיניים בפרהסיה על ספסל בגן.

בתחילת השבוע התקיים מפגש תושבים בגן השעשועים עצמו בנוכחות קב"ט העירייה איתן כהן, מתוך ניסיון למצוא פיתרון, לתחושת חוסר המוגנות של הילדים המשחקים בגן יהושוע.

גן ציבורי | צילום: לירן טטרו

ככל הידוע מדובר בבן למשפחת מיעוטים שעל פי עדות של אחד התושבים, נצפה מקיים יחסים עם נער בן גילו בגן השעשועים: "צרחתי צרחה גדולה של מה אתם עושים כי סברתי שאולי אחד למעשה נאנס", סיפר התושב שהיה עד למקרה ממרפסת ביתו ,בפוסט שפרסם בנושא.

התושב הוסיף: "הנערים נבהלו הסתובבו עם הפנים אליי, וישר זיהיתי שמדובר בשני נערים ישראלים  ממוצא ערבי מחדרה שבשנה וחצי האחרונות מטילים אימה על גן יהושוע. כעבור 20 דקות, ראיתי אותם חוזרים הפעם עם ילד בלונדיני בן 12, שהלך איתם כשפרצופו תקוע באדמה. את אותו ילד בדיוק ראיתי בורח מהם בבכי לפני כשלושה חודשים. התחלתי לצעוק עליהם תעזבו את הילד, הם כמובן נבהלו וברחו ואחרי חצי שעה, להפתעתי חזרו עם עוד 3 בגירים חמושים באלות, מוטות ברזל ובלוקים מגיעים לשער הכניסה ומסמנים לי לרדת".

בתכתובות פרטיות של קבוצת ווטסאפ של השכונה, עלו עדויות על התנהגויות אלימות במיוחד של הנער וחבריו, שכללו בין היתר כיבוי סיגריה בפיו של אחד הנערים, מכות, שליפת סכינים וחשד להתנהגות מינית בוטה ותוקפנית.

התושבים גם קראו  לכל הורה שילדיו נפגעו להתלונן במשטרה כיוון שרק כך תוכל המשטה לחקור את מקרי האלימות הרבים מהם סבלו ילדים בגילאי 10-15 שהגיעו בשנה וחצי האחרונות לשחק בגן יהושוע.

גורם בכיר בעירייה הבהיר כי ככל הנראה היעדר תלונות במשטרה מצד ההורים בנדון, נבע מחשש התושבים וילדיהם מנקמנות - מצד הנער וחבורתו .

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "הנושא מטופל על ידי משטרת ישראל ואנו  פועלים להתקנת מצלמות בשטח כל הגן,כשהללו יחוברו תוך כמה ימים".

מהמשטרה נמסר: "עם קבלת התלונה נפתחה חקירה, לצד פעילות גלויה וסמויה המתבצעת במקום, למען שלום הציבור ובטחונו. לצד האכיפה, פיקוד התחנה נפגש עם נציגי ההורים על מנת לבחון מקרוב את הלכי הרוח במקום ולגבש תוכנית פעולה בהתאם".