קופת חולים מאוחדת בחדרה | צילום המחשה: מירית גולן

תושב חדרה בן 41 מתלונן כי בשלושת החודשים האחרונים חלה התדרדרות קשה במצבו הבריאותי. לטענתו קופת החולים 'מונעת ממנו קבלת טיפול הולם, מה שהוביל אותו להגשת תביעה. 

לטענת התובע, למרות תסמינים קשים של הפחתת 20 ק"ג ממשקלו באופן לא מוסבר ובפרק פרק זמן של חודשיים, הקאות חוזרות ונשנות, הפרעות שינה קשות, בעיות וכאבים בעיכול ובפרקים והפרעות בקצב הלב, הוא אינו זוכה למענה בקופת החולים.

לדבריו, הקושי מול הקופה הדבר בא לידי ביטוי בקשיים בירוקרטיים, שבמסגרתם נקבעים לו מועדי בדיקות רחוקים מאד או לא נקבעים בכלל, לטענתו הוא איננו מקבל את התרופות הדרושות לו, וטוען ליחס "קל דעת" מצד הקופה.

"אתמול התעוררתי בארבע לפנות בוקר, מקיא עם דופק של 50. מרוב ייאוש וחוסר אונים מאי הודאות בקשר למצבי ולסחבת בקופ"ח, תיעדתי הכול בווידאו. אני מרגיש שכבר אינני יודע מה לעשות ושאין לי הזמן לחכות לבדיקות", מספר האיש.

עוד הוא טוען שעד לאחרונה היה אדם בריא, אך בשל ההתדרדרות במצבו, הוא הפסיק לעבוד, דבר שמעצים יותר את תחושותיו הקשות. "התחלתי גם לסבול קשות מרעשים, אני נאלץ לישון עם אטמים וקולות גבוהים של אנשים מכאיבים לי. אני ממתין לבדיקת שמיעה פשוטה שנקבעה לי לחודש פברואר, אני סובל מכאבים עצומים כשרופא כאב מטעם הקופה, שלל את תלונותיי בלי בדיקה מעמיקה. גם בקשותיי לקנאביס רפואי נדחו", הוא אומר.

לסיכום הוא טוען שאינו יכול להמתין עוד, ומצוי בחשש ממשי לחייו: "בדיקת גסטרו דחופה ובדיקת אם. אר, איי שביקשתי כלל לא נקבעו לי. כרגע אני ממתין לבדיקת שמיעה פשוטה בחודש פברואר ולבדיקת EMG שאף היא בפברואר, וכל זאת ללא תרופות שיקלו עליי. אני חושב שאם אדם סובל ככה, לכל הפחות הקופה יכולה להתאמץ כדי לקצר תורים, ולהתייחס ברצינות לתלונות החולה, ולא לפטור אותו בלא כלום", סיכם. את הטרוניות הפנה כעת לבית המשפט.

מקופ"ח מאוחדת נמסר בתגובה: "הלקוח הצטרף למאוחדת לפני פחות מחודשיים . מאז ביקר אצל רופאת המרחב אשר קבעה כי עליו להגיע להמשך טיפול במרפאה הרב תחומית ואף נקבע לו מועד. בשל המעבר, יהיה עליו לעבור תקופת המתנה כמתחייב על פי התקנות ואז יהיה זכאי כמובן לקבל את השירותים הניתנים במסגרת השב"ן. זהו הנוהל בכל הקופות".