בתום מספר חודשי חקירה בארץ ומספר שנות חקירה ע"י רשויות החוק בארה"ב, נעצר ביום שלישי השבוע תושב חדרה בן 54, בחשד כי הוא סחר בנשים והלבין הון בהיקפים של מיליוני שקלים. זאת באמצעות פעילות שנמשכת כבר למעלה משני עשורים.

המבוקש הבינלאומי הובא ביום רביעי השבוע אל בית משפט השלום בחיפה, יחד עם נציגי חקירות מס הכנסה ומפלג פשיעה אלימה בימ"ר חוף, אשר הציגו לשופטת המעצרים מריה פיקוס-בוגדאנוב "תשקיפים" על העצור אשר עומד מולה.

עורכת דינו של העצור התאמצה לשווא להביא לשחרורו של האיש, שפעילותו נחקרה על פני תקופה של 20 שנים, ולא הצליחה לייצר רסיס מידע על עד כמה ידוע לרשויות על היקף פעילותו של הלקוח שלה.

הפרטים היחידים שנציגי החוק כן הסכימו לחשוף, היא העובדה כי "צפויים מעצרים נוספים", כדבריהם.

יחד עם זאת, בית המשפט קיבל את טענות הסנגורית כי לאחר כל כך הרבה שנות חקירה סביר להניח שהחקירה כבר מוצתה ואין טעם שלא לשחרר אותו מייד.

"אין ספק שכל החומר הגולמי נמצא בידי המשטרה. הלקוח שלי שיתף פעולה, ומה שהוא אומר בפני זה, שהוא הכחיש את ביצוע המעשה", ניסתה עורכת הדין להסביר.

השופטת מצידה לא מצאה שיש מקום לשחרר את האיש, וקיבלה את בקשת המדינה במלואה להאריך את מעצרו של האיש בחמישה ימים כפי שהחוקרים ביקשו. עם זאת, היא ציינה כי "מצופה להראות התקדמות של ממש בחקירת התיק".