מחזה לא שגרתי נגלה לעיניי התושבים ברחובות הנשיא ורוטשילד לאחרונה: אשה צעירה ישנה שעות ארוכות בחום הקופח על ספסל באחד מן הרחובות.

עוברים ושבים ברחובות ההומים מצאו את עצמם אובדי עצות מול המראה הלא נתפס, ולא ידעו אם להמשיך בדרכם או להציע עזרה.

האישה על הספסל. התמונה טושטשה בכוונה | צילום: שירות מיינט

"נתקלתי בה לפני שבועיים לערך באזור רחוב הנשיא 48", סיפרה תושבת העיר. "זה היה אחד מהימים של שיא חום משהו כמו 40 מעלות, מהימים האלו שהחזאים דיברו עליהם בטלוויזיה כל הזמן. בשעה 14:00 בערך, חום מטורף בחוץ, כל מי שנמצא בחוץ בסידורים או קניות, מיהר לדרכו או למצוא טיפה של צל, ופתאום בתוך כל זה אני רואה אשה צעירה למדיי ישנה על ספסל.

"היא לא הייתה בצל או באזור מקורה, אלא חשופה לחום ולעוברים ולשבים. קפאתי על מקומי, התחלתי לבכות עם עצמי ואז אזרתי אומץ ושאלתי 'סליחה אולי את צריכה עזרה'.? היא התעוררה, התיישבה אמרה 'לא' בתקיפות. הרגשתי  שאני לא יודעת מה לעשות יותר, למרות שברור לי מאד שיש כאן בעיה כלשהיא. המשכתי לדרכי בלב כבד ובחוסר אונים".

תושבת אחרת מרחוב הנשיא הוסיפה ואמרה: "בשבוע שעבר בדרכי למכולת  ברחוב רוטשילד בשעות הבוקר המאוחרות, כמה מטרים צפונה מאזור 'קפה טוב', ראיתי אשה ישנה אשה על ספסל.

"זה היה בשמש החמה, והיא נראתה שקועה בשינה עמוקה של שעות. אם לא הייתי רואה ומזהה את האשה מפעמים קודמות, זה לא היה מדאיג אותי, אבל אני  רואה אותה ישנה על ספסלים במהלך היום כבר כמה פעמים ולא יודעת  מה לעשות. האם לדווח ולמי, האם האשה סובלת, מטופלת, מוכרת למישהו? היא נראית מבחינת ביגוד וחיצוניות מטופלת, לא דרת רחוב, אבל בכל מקרה  משהו פה לחלוטין לא תקין וכל פעם שאני חולפת עם ילדיי לידה היא ישנה על ספסל, ואני מתביישת שאני לא יודעת איך ומה לעשות כדי לסייע לה". 

מעיריית חדרה נמסר כי "מהתמונה לא ניתן לזהות את המצולמת. במוקד העירוני לא התקבלה שום פנייה בנושא. במידה ותושבים רואים אותה הם מתבקשים לפנות למוקד שישלח עובד/ת סוציאלי למקום".