מכוניות נטושות בחדרה | צילום: שירות מיינט

תופעת המכוניות הנטושות ברחבי העיר ממשיכה להטריד את התושבים, לתפוס מקומות חנייה ולהוות מפגע תברואתי. לטענת תושבים, למרות  הבטחות העירייה ועל אף מדבקות התראה שהודבקו על הרכבים לפני מספר חודשים, אלה עדיין עומדים במקומם כאבן שאין לה הופכין, ויש רכבים שעומדים במקומם אף למעלה משנה.

בעיריית חדרה אומרים השבוע כי התופעה דווקא מטופלת ביתר שאת על יתר הפיקוח העירוני, אך לא כל התושבים רואים את תוצאות האכיפה בשטח.

"כל נווה חיים מרושתת במפגעים כאלה. יש ברחוב אשר פלד, ברחוב ים סוף, באוסישקין וברחוב אהרונוביץ', וכמעט ואין רחוב ללא מזכרת כזו", סיפרה  תושבת רחוב  אהרונוביץ'. "ממילא יש פה רחובות שבקושי יש בהם היכן לחנות, אין לנו את הפריבילגיה שיהיו כאן מונומנטים שתקועים כאן שנים. אני לא מבינה מדוע העירייה לא קונסת את הבעלים ומכריחה אותם לפנות את המפגע הזה לאלתר. הרחובות שלנו וחזיתות הבתים הם לא מגרש הגרוטאות העירוני". 

מכוניות נטושות בחדרה | צילום: שירות מיינט

דיווחים  על מכוניות נטושות הגיעו גם מהשכונות גבעת אולגה ובית אליעזר וממוקדים שונים בלב העיר והתושבים דורשים  מעיריית חדרה  להעביר הילוך באכיפה נגד בעלי הרכבים: "יש מכוניות שעומדות במקומן שנים, והפכו כבר לחלק  מנוף השכונה וזה לא צריך להיות ככה", הוסיף תושב המתגורר  בסמיכות למכונית כזו. "חלקן עם שמשות מנופצות כמו זו שברחוב שלי, מועדות לפורענות ולסכנות".

בעיריית חדרה הבהירו לפני מספר חודשים כי הם מטפלים בבעיה. אז מדוע המפגע עדיין קיים?

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "היחידה לאיכות הסביבה מאתרת גרוטאות רכב ברחבי העיר, אם באמצעות סיורים יזומים ואם בעקבות תלונות תושבים למוקד העירוני, ומצמידה מדבקת התראה כדי לאפשר לבעלים של הרכב הנטוש לבצע פינוי עצמאי תוך חודשיים (פרק הזמן הקבוע בחוק). אם בתום פרק הזמן האמור הרכב לא מפונה, נשלח קבלן גרר המפנה אותו למגרש ייעודי".