עמודי הברזל. צילום: מירית גולן

מדרכה בה נעקרו ממקומם שני עמודי ברזל, המשמשים כחסמי חנייה, מסכנים את העוברים והשבים ברחוב הגיבורים פינת רחוב הנשיא. המדובר באזור הומה תנועה במהלך כל שעות היום והולכי רגל רבים צועדים בו, לרבות תלמידים בדרכם לבה"ס ארלוזורוב הממוקם ברחוב הגיבורים.

תושבת רחוב הנשיא סיפרה למיינט חדרה: "יש אזור בפינת רחוב הנשיא הגיבורים שהמדרכה מאד רחבה ומותאמת לחניית רכבים בחלקה. המעצור של אזור החניה זה מעין שלושה או ארבעה עמודי ברזל קטנים כאלה, המסמנים עצירה למכוניות החונות. הבעיה היא שכנראה איזה רכב חונה נכנס בחלק מהעמודים לפני כמה חודשים ומאז הבטון שמסביב שבור, הברזל שוכב על המדרכה וממש מהווה מכשול מסוכן".

לטענתה אנשים מועדים במקום "במיוחד כאלה שעם הראש בפלאפון ולא שמו לב למהמורה הזו בלב המדרכה. מבוגרים וילדים שצועדים כאן ברגל לכיוון החנויות ברחוב הנשיא או לכיוון הקניון בהמשך רחוב הגיבורים. ממול ישנה גם תחנת אוטובוס ולא אחת ראיתי קשיש ממהר לאוטובוס עם שקיות וסלים ונופל במדרכה הזו".

עמודי הברזל. צילום: מירית גולן

אחד מבעלי העסקים באזור הוסיף: "לא נעים לראות אנשים נופלים ובטח כשמדובר בקשישים או ילדים. אני מקווה שהעירייה תפעל כמה שיותר מהר. ממילא יש כאן קרטוניה, פחים, פחי מחזור וערימות אשפה שמכבידים על הולכי הרגל במדרכות שלא לדבר על חזות החניות שלנו, אז גם לראות אנשים נופלים לך מול העיניים זה לא נעים".

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "העמודים נועדו למנוע חניית רכבים ברחבת המדרכה. העמודים שהופלו יוצבו מחדש בימים הקרובים".