שוברים שיאים | צילום אילוסטרציה: Shutterstock

על אף שאחוז בוגרי ה-5 יחידות בעיר הוא מהגבוהים בארץ, חדרה הציגה לאורך השנים האחרונות מגמה לא קבועה עם עליות וירידות קלות. אולם הנתונים לשנת 2017 לא הותירו ספק עם זינוק משמעותי. בסך הכל נרשמה עלייה של 50% בבוגרי ה-5 יחידות במתמטיקה בעיר, כלומר, 150 ניגשו לבחינה המאתגרת (כ-12.7% מסך כל הבוגרים אשתקד). חדרה אגב, מצויה במקום ה-40 בארץ מבחינת הישגים ב-5 יחידות מתמטיקה.

"מפת המצוינות של ישראל" מציגה את שיעור התלמידים אשר נבחנו בחמש יחידות במתמטיקה בין השנים 2010-2017. הנתונים במפה מתבססים על נתוני משרד החינוך שאוגדו על-ידי קרן טראמפ.

נתוני המתמטיקה בחדרה 2017

כל ערי השרון נמצאות מעל הממוצע הארצי, אולם ניתן למצוא הבדלים בין הערים השונות. כך למשל רמת השרון, המדורגת בין המקומות הראשונים במדרג החברתי-כלכלי, היא גם המובילה בשיעור בוגרי 5 היחידות במתמטיקה בישראל. העיר מציגה מגמת עלייה עקבית כבר 6 שנים ברציפות אשר שיאה בעלייה מרשימה בשנת 2017, שמביאה אותה הן לשיא עירוני חדש והן לשיא ארצי. נתון זה מכניס את רמת השרון לרשימה הארצית של ערים בישראל שנמצאות במגמת עלייה עקבית מאז שנת 2012.

אלי הורביץ, מנכ"ל קרן טראמפ: "מדינת ישראל הכפילה את מספר בוגרי חמש היחידות במתמטיקה, וזה הישג מרשים ביותר. יש ראשי ערים שלקחו את הנושא מאוד ברצינות, הם הגדירו יעדים ומדדים, השקיעו במורים ובתלמידים, והתוצאות לא איחרו להגיע. עכשיו, לקראת הבחירות לרשויות המקומיות, הגיע הזמן לשים לב למספרים בעיר שלכם ולבוא חשבון, לטובה ולשיפור".