סוחרים  ועוברי אורח  ברחבי העיר מתלוננים על מצב התחזוקה הירוד של המדרכות, בפרט ברחוב הנשיא. לטענת הסוחרים בעוד שבשנים קודמות נהגו עובדי הניקיון של העירייה לשטוף את מדרכות האבנים השתלבות במכונה ייחודית, לאחרונה נראה כי הדבר לא מתבצע. 

"בעבר, אחת לכמה חודשים, היו  עובדי עירייה מנקים עם מכונה מיוחדת של חול ולחץ מים את המדרכות, ככה שראית אחר כך את הצבע של האבנים המשתלבות. היום הכול שחור ומגעיל, מלא כתמים וטינופת", אומרת בעלת  עסק ברחוב. "יש מסטיקים שאנשים זורקים ופשוט נשארים דבוקים למדרכה. לא די בכך שהרחוב לא מזמין, לא נקי ולא מואר, סובל מבעיית חניה ואכיפה מוגברת של פקחים, אז גם המדרכות גועל נפש?".

בהרברט סמואל מחכים לרחיצה

 גם ברחוב הרברט סמואל  המצב דומה, וכן ב'פיאצה'. "לפני כמה ימים הגעתי עם בני לפסטיבל הבירה שהתקיים ברחבת הבנקים", מספרת תושבת. "כשקלטתי את הממדים של הלכלוך במדרכה הייתי בהלם. הפער בין רחובות מרכזיים בעיר לערים  אחרות כמו נתניה הוא גדול. בהמשך הלכנו לשבת על המדרגות בפיאצה כדי להתרחק מהדוחק בפסטיבל, וגם שם הרחבה והמדרגות  עצמן היו מרובבות שאין לתאר בכלל. מגעיל היה לשבת על כזה סירחון".

מעיריית חדרה נמסר: "שטיפת מדרכות מתוכננת להתבצע במסגרת פעולות הניקיון לקראת החגים. בימים הקרובים תתבצע פעילות זו לשטיפת המדרכות, בעיקר בחזית עסקי מזון ותחת עצי פיקוס המשירים פירות העצים על המדרכות".