המכונית הנטושה. מטרד סביבתי לתושבים | צילום: פרטי

המכונית ניצבת מזה תקופה ארוכה ליד בתי המגורים בין רחוב אחד העם והרברט סמואל בחדרה. שמשותיה וחלונותיה מנופצים, ולדברי התושבים היא עמוסת אשפה ושברי זכוכית.

"המכונית הזאת נמצאת שם כל כך הרבה זמן שזה נראה נצח", מספרת תושבת הרחוב, ומוסיפה: "אנחנו לא יודעים בבעלות מי היא, אבל היא מונחת לצד שביל הליכה המוביל מרחוב העם לרחוב הרצל ויש כאן תנועה של אנשים רבים. יש פה בית כנסת עם מתפללים רבים בשבת, והרבה ילדים שמשחקים בדשא של הבניינים הסמוכים. המכונית הזו היא מפגע מסוכן. לא מן  הנמנע שמישהו ישליך סיגריה בוערת, והרכב יוצת בקלות, ובטח בימים חמים אלה. היא מונחת ממש ליד בניין ישן עם אוכלוסיה מבוגרת וזה ממש מלחיץ".

חשש נוסף של תושבים הוא מה שעשוי להסתתר בתוך המכונית. "הילדים משחקים בכדור ליד, יש שם זכוכיות ואשפה, והילדים מפחדים להתקרב למכונית. בימי הקיץ האלה החשש העיקרי הוא שיצא ממנה נחש, אי אפשר לדעת איזה מזיקים חיים בתוכה. אנחנו מקווים שהעירייה תיענה לבקשתנו ותפנה מכאן את המפגע הזה".

מהעירייה נמסר בתגובה: "בעירייה פועלים לאיתור גרוטאות הרכב, בין היתר באמצעות פניות של תושבים המתריעים על רכבים נטושים ליד ביתם, וכן סיורים יזומים של היחידה לאיכות הסביבה, הפועלת במסגרת אגף אכיפה וביטחון במטרה לאתר גרוטאות ורכבים נטושים. לפני הגרירה מדביקים מפקחי היחידה מדבקת התראה על כל רכב המאותר ומוגדר כגרוטאה, כדי לתת לבעליו שהות הקבועה בחוק לפנותו. בתמונה שצירפת נראה כי על הרכב המדובר הודבקה מדבקה כנדרש, ואם בעליו לא יפנה את הרכב, הוא צפוי להיגרר למגרש ייעודי".